Mamy dla Ciebie 10 propozycji, które umilą Ci Dzień Kobiet. Skorzystaj ze wszystkich lub wybierz najlepszą dla siebie. Bo to TWÓJ dzień!
Rytuał nr 1: Olej z wiesiołka na czczo
Potocznie o oleju z wiesiołka mówi się „kobiecy olej”.
Badania potwierdzają, że olej z nasion wiesiołka dwuletniego pomaga m.in. na: PMS (Zespół napięcia przedmiesiączkowego), uderzenia gorąca, bóle piersi, a także AZS (Atopowe zapalenie skóry).
Już 1-2 płaskie łyżeczki oleju na czczo dziennie dostarczą Ci kwasów tłuszczowych nienasyconych, w tym GLA (gamma-linolenowego).
Zamiast na łyżeczce, olej możesz dodać do tego, co jesz na śniadanie. Olej z wiesiołka Olini ma „pyszny, delikatny smak i warto nim polewać gotowe potrawy (jak wszystkie prozdrowotne oleje - jemy je na zimno, nie smażymy, nie podgrzewamy)” - radzą Ilona i Milena z Bless the Mess. Zamocz w nim bagietkę, skrop hummus, twarożek lub warzywa.
Możesz też zrobić pysznego szota, aby jeszcze lepiej celebrować swój dzień!
Karolina Czyżowska ceni olej z wiesiołka za to, jak działa na cerę. Dlatego opracowała dla nas pyszną miksturę. „Szot beauty pomaga zadbać o zdrowie (...) od wewnątrz. Połączenie oleju z wiesiołka z wybranym sokiem to idealny koktajl dla każdego rodzaju skóry”.
Który sok wybrać do szota?
„Sok z jagody kamczackiej bardzo fajnie działa, jeśli macie osłabioną odporność - to jest bomba witaminowa, ma też fajne właściwości przeciwzapalne. Rokitnik smakuje bardziej rześko jest kwaśniejszy (...), dawka witaminy C jest gigantyczna, więc warto!” - mówią Justyna i Kasia z loveandgreatshoesblog.
Przepis na "Kobiecy beauty szot" od Karoliny Czyżowskiej
Składniki:
1-2 łyżeczki Oleju z wiesiołka
Sok z jagody kamczackiej lub Sok z rokitnika
Przygotowanie:
- Dodaj olej do soku.
- Mieszaj do połączenia składników.
Zamień Olej z wiesiołka na Olej dla kobiet!
Rytuał nr 2: Joga o poranku
Jednym ze sposobów, żeby obudzić ciało, jest łagodna joga.
Jeśli dzień zaczynasz od ruchu, sprawiasz, że serce pracuje lepiej, polepsza Ci się samopoczucie, zmniejsza napięcie i stres. Ćwiczenia sprawiają, że będziesz bardziej skupiona, spokojna i produktywna w ciągu dnia.
Do porannej jogi zapal świecę z olejkami eterycznymi drzewno-orientalnymi jak np. świeca sojowa Leśna Paczula. Swoim zapachem pobudza ona ciało i umysł oraz dodaje energii.
Rytuał nr 3: Medytacja
Poranna medytacja sprawia, że stajesz się bardziej uważna, wdzięczna i ugruntowana przez cały dzień. Poprawia też nastrój i uspokaja.
Z kolei medytacja na koniec dnia pozwala oczyścić głowę i przygotować się do snu.
To nieistotne, czy masz 30, czy pięć minut - warto dać sobie tych kilka chwil na spokojny oddech, zatrzymać się.
Aby lepiej się skoncentrować, zapal świecę. Jej ciepły płomień pozwoli się Ci skupić i rozwiać myśli. Do ćwiczeń polecamy zapachy leśne i ziemiste jak np. świeca sojowa Iglasty Cytrus Olini.
Rytuał nr 4: Picie wody
Nawodniony organizm lepiej funkcjonuje. Woda dodaje energii, pomaga unikać bólów głowy i problemów żołądkowych. Poprawia też wygląd naszej skóry. Która, zwłaszcza po długich, zimnych miesiącach, może być sucha i popękana.
Ile wody pić w ciągu dnia? Dietetycy i trenerzy zalecają 2-3 litry dziennie. (Latem oczywiście więcej).
Rytuał nr 5: Spacer
Czas wyjść na zewnątrz!
Energiczny spacer raz dziennie wypełnia płuca świeżym powietrzem. I sprawia, że tętno jest szybsze.
Oczywiście, najlepiej jest się wybrać na spacer do lasu czy parku. Bliskość natury poprawia nastrój. Zwłaszcza w piękną, słoneczną pogodę.
Rytuał nr 6: Śmiech
Chwyć za telefon i zadzwoń do osoby, która Cię rozśmiesza. Najlepiej, jeśli będzie to bliska przyjaciółka, która też dziś świętuje!
Nic tak nie leczy duszy, jak śmiech w towarzystwie kogoś, kogo lubisz. Sprawia, że natychmiast czujesz się wspaniale.
Rytuał nr 7: Zakupy!
Wejdź na www.olini.pl i wybierz prezenty dla siebie lub bliskiej Ci kobiety!
Rytuał nr 8: Przytul się
Przytul partnera lub swojego zwierzaka. Tulenie się to jedna z tych rzeczy, które sprawiają, że czujemy się połączeni z drugą istotą.
Tak działa też głaskanie, dotykanie i tulenie… siebie :).
Rytuał nr 9: Bądź offline
Jeśli możesz, podaruj sobie dwie godziny bez telefonu i social media przed snem. Wiele dostępnych źródeł mówi, że zmniejsza to stres i poprawia jakość snu, a także kondycję oczu. W zamian za to zjedz smaczną kolację z bliskimi albo poczytaj dobrą książkę.
Rytuał nr 10: Kąpiel z olejkami przy świecach
Nie ma chyba nic lepszego niż ciepła aromaterapeutyczna kąpiel na koniec dnia. W ciepłym blasku świec i wśród zapachów. Tuż przed snem.
Jak zrobić taką kąpiel?
Do wody możesz dodać 1-2 łyżki oleju ze słodkich migdałów oraz 10-15 kropli olejków eterycznych. Na powierzchni wody pojawi się tłusta warstewka, którą potem możesz zgarnąć dłonią i delikatnie wmasować w skórę.
Jak dobrać olejki do swojej kąpieli? Możesz wybrać jeden lub kilka zapachów.
Olejek lawendowy - uspokoi Cię i nastroi do spania. Jest też dobry na wszelkie stany zapalne skóry, w tym trądzik.
Olejek pomarańczowy poprawi nastrój. Stosuje się go też w terapii bezsenności. Jest doskonały na koniec dnia, gdy czujemy, że nasza skóra jest zmęczona i odczuwamy skurcze mięśni.
Olej miętowy - rozluźni, gdy czujesz zmęczenie. Jest pomocny w bólach menstruacyjnych i na migreny, a także na podrażnioną skórę, np. po depilacji.
Olejek z drzewa herbacianego zastosuj, gdy ciężko Ci się oddycha, np. przez katar, albo gdy zmagasz się z trądzikiem. Kup olejki eteryczne Olini.
Do kąpieli przed snem polecamy Ci świecę o kojącym zapachu lawendy, z orzeźwiającą nutką eukaliptusa i ziołową wonią rozmarynu. Kompozycja naturalnych olejków eterycznych w Lawendowym Rozmarynie działa odprężająco na ciało i uspokaja umysł.
Zgaś światło, zapal świecę. Kąpiel to czas dla Ciebie. To chwila, aby zapomnieć o stresach, praktykować wdzięczność i oddychać głęboko. I najlepsze zakończenie Dnia Kobiet.