• Tłoczony zawsze na świeżo
  Oleje Olini tłoczymy zawsze na świeżo, na zamówienie – nie stoją na półce czekając na zakup – dzięki temu zachowują maksimum zdrowych właściwości i smaku.
 • Bezpieczna dostawa
  Oleje wysyłamy w ciemnych butelkach, w styropianowych opakowaniach, w bezpiecznej temperaturze i chroniąc przed światłem.
 • Hand made with
  Jesteśmy małą rodzinną firmą, wszystko robimy sami, ręcznie, dbając o jakość każdej butelki oleju.

Antypasożytnicze właściwości oleju z pestek dyni

Dynia przez wieki była uprawiana przez rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, a z czasem trafiła także do innych regionów świata. Docenia się nie tylko jej smak, ale przede wszystkim właściwości lecznicze – w szczególności pestek (Cucurbitae semen). Oprócz tego, że związki w nich obecne doskonale wpływają na układ pokarmowy i moczowy, przeciwdziałają przerostowi gruczołu krokowego u mężczyzn, to wykazują również działanie przeciwzapalne i przeciwnowotworowe.

Olej z pestek dyni, jako najlepszy nośnik wszystkich prozdrowotnych składników, cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W medycynie niekonwencjonalnej coraz szerzej docenia się także jego właściwości przeciwpasożytnicze. Czy rzeczywiście olej z dyni jest w stanie zwalczyć pasożyty układu pokarmowego? (Olej z pestek dyni Olini)

Wszystko dzięki kukurbitacynom

Wytłaczany na zimno z pestek dyni olej jest źródłem nie tylko olejów nienasyconych, witamin z grupy B (B1, B2, B3), A, C, D, E i beta-karotenu, a także minerałów, jak selen czy cynk, ale też kukurbitacyny. Czym jest ten związek? Otóż jest to toksyna, która negatywnie wpływa na układ nerwowy pasożytów, pozostając substancją bezpieczną dla człowieka.

zdjecie 1

Dynia i zawarta w jej pestkach kukurbitacyna były przedmiotem wielu badań naukowych.(plik pdf) Weryfikowane były właściwości lecznicze dyni, znane i wykorzystywane od lat w medycynie ludowej. W toku prac dowiedziono, że ma ona nie tylko korzystny wpływ na układ trawienny, ale również działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Jest wykorzystywana przy leczeniu cukrzycy typu 2 i różnego typu nowotworów, przy czym najszerzej badano jej pozytywny wpływ na leczenie raka prostaty i piersi u kobiet. Wykazano także jej właściwości zmniejszające ryzyko wystąpienia raka płuc. Wszystko dzięki różnego rodzaju kukurbitacynom – substancjom, które możemy rozpoznać po gorzkawym smaku, jedząc pestki dyni i roślin dyniowatych (ogórki, kabaczki i cukinie). Jak jednak wspomnieliśmy wyżej, działa przede wszystkim paraliżująco na system nerwowy pasożytów, przebywających w układzie trawiennym. Na skutek porażenia kukurbitacyną, odrywają się one od ścianek jelita. Dzięki terapii olejem z pestek dyni można skutecznie pozbyć się z organizmu takich pasożytów jak:

 • glista ludzka,
 • tasiemiec,
 • owsiki.

Co więcej, olej nie tylko je paraliżuje, ale pomaga również pozbyć się ich z organizmu wraz z toksynami, które wytwarzają. Dodatkowo nie podrażnia błony śluzowej żołądka ani jelit. Nie ma też negatywnych skutków ubocznych, dzięki czemu ta terapia jest coraz częściej stosowana.

Stosowanie oleju

Aby pozbyć się pasożytów z organizmu, należy przyjąć zalecane dawki oleju doustnie – dzieci do 10. roku życia powinny wypić 1 łyżeczkę oleju z pestek dyni na czczo, a po około 2 godzinach łyżeczkę oleju rycynowego. Dorośli mogą najpierw połknąć jedną łyżeczkę oleju z dyni, po 2 godzinach kolejną, a po niej łyżeczkę oleju rycynowego. Aby zwiększyć skuteczność, można stosować kurację przez kilka dni

zdjecie 2


Po co olej rycynowy? Otóż jeśli pasożyty są mocno rozwinięte, po chwili paraliżu spowodowanego olejem z pestek dyni mogą odzyskać pełną sprawność. Zastosowanie oleju rycynowego powoduje ich skuteczne wydalenie z organizmu.

Skuteczna i naturalna metoda, która niesie ze sobą więcej korzyści

Środki farmakologiczne na różne dolegliwości, w tym też choroby pasożytnicze, są skuteczne, ale często nieobojętne dla organizmu. Olej z pestek dyni, który można kupić w naszym sklepie, jest naturalną metodą, dzięki której można skutecznie pozbyć się pasożytów, nie cierpiąc przy tym z powodu innych dolegliwości, a przy okazji wzmacniając cały organizm.

Olej nie może być rafinowany, a dzięki właściwej technologii tłoczenia oleju na zimno nie traci on swoich wartości odżywczych. Substancje przeciwpasożytnicze zawarte są w skorupce nasionka dyni, dlatego tak ważne jest tłoczenie oleju z ziaren niełuskanych, niepodgrzewanych i nieprażonych, jak to robimy w Olinii. Pozyskujemy je z polskiej dyni, rosnącej na Podkarpaciu.

Olej z pestek dyni posiada także wiele innych właściwości, o czym warto przeczytać na naszym blogu. czytaj

Mazurek Pawel

Co mówią o nas klienci?

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Super szybka dostawa. Bezpiecznie zapakowane., dodano: 23 maja 2019 | 22:51
sklep internetowy: Olini.pl
Produkty bardzo dobrej jakości. Zamówiłam oliwę z oliwek, olej lniany i olej ...
Przeczytaj opinię
Nick: Agnieszka, dodano: 23 maja 2019 | 21:12
sklep internetowy: Olini.pl
Olini poznałam w grudniu 2018 szukając prezentów pod choinkę i od tego czasu kupuje w nim ...
Przeczytaj opinię