• Tłoczony zawsze na świeżo
    Oleje Olini tłoczymy zawsze na świeżo, na zamówienie – nie stoją na półce czekając na zakup – dzięki temu zachowują maksimum zdrowych właściwości i smaku.
  • Bezpieczna dostawa
    Oleje wysyłamy w ciemnych butelkach, w styropianowych opakowaniach, w bezpiecznej temperaturze i chroniąc przed światłem.
  • Hand made with
    Jesteśmy małą rodzinną firmą, wszystko robimy sami, ręcznie, dbając o jakość każdej butelki oleju.

Jak dawkować olej lniany?

Źródło kwasu Omega 3 – olej lniany – ma mnóstwo prozdrowotnych właściwości, które są znane ludzkości niemal od zarania dziejów. To doskonały regulator pracy mózgu oraz ilości hormonów, a także naturalny lek wspomagający trawienie i przemiany metaboliczne. Ma wpływ na odchudzanie, twarz i włosy, jego regularne stosowanie poprawia samopoczucie. Aby korzystać z jego nieocenionych zalet, wystarczy zaopatrzyć się w olej lniany dobrej jakości – poniżej podpowiadamy, gdzie kupić olej lniany, jakie jest jego zastosowanie i zalecane dawkowanie

Najlepszy będzie nierafinowany olej budwigowy tłoczony na zimno, który produkuje się z nasion lnu tłoczonych w niskich temperaturach (temperatura tłoczenia nie powinna być większa niż 40° Celsjusza, a temperatura przechowywania oleju nie powinna przekraczać 10°). Olej powinien być tłoczony z najlepszej jakości ziaren, niemodyfikowanych genetycznie, z minimalnym poziomem zanieczyszczeń.

Jak najlepiej wybrać olej lniany?

Kupując olej lniany, warto zwrócić uwagę, aby był:

- nierafinowany, tłoczony na zimno olej zawierający nie mniej niż 50% wielonienasyconego kwasu tłuszczowego Omega 3, który zapobiega wielu chorobom, pomaga zachować młodość i poprawia nastrój;

- wysokooleinowy – wytłoczony z niezmodyfikowanych nasion, co oznacza maksymalną wysoką zawartość kwasów tłuszczowych Omega 3;

– naturalny – nie powinien zawierać żadnych dodatków chemicznych czy sztucznych składników, np. witamin syntetycznych. Nie należy go też podgrzewać, ani produkować z prażonych ziaren. 

Taki produkt będzie miał wtedy najkorzystniejsze właściwości prozdrowotne. Koniecznie trzeba sprawdzić, w jakich warunkach olej był przechowywany. Ponieważ zawarte w oleju lnianym cenne kwasy tłuszczowe Omega 3 są bardzo wrażliwe na światło i temperaturę i szybko się utleniają, olej należy przechowywać w chłodzie, do 10 stopni, w zacienionym miejscu, najlepiej w lodówce. Olej należy zużyć w ciągu 3 miesięcy od wytłoczenia, a my zalecamy nawet w ciągu 1-2 miesięcy, ze względu na szybkie utlenianie wrażliwych kwasów tłuszczowych. Dlatego tak ważne jest, aby kupować jak najświeższy olej lniany, nie taki, który długo stoi na sklepowej czy aptecznej półce. Z tego powodu dobrym wyborem jest sklep internetowy z dostawą kurierską.

Zastosowanie oleju lnianego

O korzystnym działaniu oleju budwigowego na ludzki organizm decydują głównie kwasy tłuszczowe Omega 3, które są budulcem komórek (dzięki nim o wiele lepiej pracuje błona komórkowa), usprawniają procesy życiowe, a także uczestniczą w syntezie hormonów. Wspomagają ochronę przed chorobami serca, poprawiają pamięć i pracę mózgu.

Ponadto Wielonienasycone Kwasy Tłuszczowe,  w które bogaty jest olej lniany:

– mają doskonały wpływ na skórę, zwłaszcza tę suchą, pozbawioną witalności – odżywiają ją i wygładzają,

– poprawiają samopoczucie

– regulują metabolizm, poprawiają trawienie i regenerują błonę śluzową układu pokarmowego,

– wspomagają kondycję – zwiększa się wytrzymałość u osób aktywnych fizycznie,

– olej lniany zażywany regularnie ma korzystny wpływ na kobiecy organizm – wspomaga regulację gospodarki hormonalnej, dzięki czemu wpływa pozytywnie na cykl miesiączkowy, a następnie łagodzi objawy menopauzy,

 – w przypadku mężczyzn olej może być  stosowany jako środek pomocniczy w profilaktyce chorób prostaty

Dziennie spożycie

Nie istnieją ścisłe wytyczne dawkowania oleju lnianego, choć przyjęło się, by dorośli zażywali dziennie od jednej do trzech łyżek, zaś dzieci i młodzież więcej ze względu na wysokie zapotrzebowanie na kwasy Omega 3 w okresie wzrostu. Ważne, aby był przyjmowany regularnie i na zimno, ponieważ nie nadaje się on do smażenia – pod wpływem wysokiej temperatury i obróbki termicznej traci swoje najważniejsze właściwości zdrowotne.

Olej lniany ma naprawdę dobre opinie wśród lekarzy i konsumentów. Jest naturalnym i smacznym olejem spożywczym, który jednocześnie działa korzystnie na zdrowie. Jego włączenie do codziennej diety może przynieść wiele korzyści – tym bardziej, że cena takiego superfood jest niewielka w porównaniu z korzyściami zdrowotnymi oleju lnianego.

Mazurek Pawel

Co mówią o nas klienci?

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: szybka i sprawna obsługa, a oleje jak zawsze najwyższej jakości, dodano: 17 września 2019 | 19:54
sklep internetowy: Olini.pl
Profesjonalna obsługa , szybka dostawa ,polecam zakupy w tym sklepie .
Przeczytaj opinię
Nick: Joanna, dodano: 17 września 2019 | 17:06
sklep internetowy: Olini.pl
Jakość wysoka, trochę długo trwała dostawa
Przeczytaj opinię