• Tłoczony zawsze na świeżo
  Oleje Olini tłoczymy zawsze na świeżo, na zamówienie – nie stoją na półce czekając na zakup – dzięki temu zachowują maksimum zdrowych właściwości i smaku.
 • Bezpieczna dostawa
  Oleje wysyłamy w ciemnych butelkach, w styropianowych opakowaniach, w bezpiecznej temperaturze i chroniąc przed światłem.
 • Hand made with
  Jesteśmy małą rodzinną firmą, wszystko robimy sami, ręcznie, dbając o jakość każdej butelki oleju.

Olej z pestek moreli na raka

olej z pestek moreli jako alternatywa w walce z rakiem

Medycyna niekonwencjonalna traktowana jako alternatywny sposób leczenia ma swoich zwolenników na całym świecie. Niejednokrotnie stwierdzono, iż naturalne rozwiązania mają zbawienny wpływ na skórę oraz zdrowie. Jednym z kontrowersyjnych tematów jest jednak leczenie nowotworu, czyli olej z pestek moreli na raka. Walka z tą poważną chorobą, z którą boryka się wiele osób na świecie, według alternatywnej medycyny, może zostać wyleczona przez powszechnie znane i popularne owoce.

Właściwości przeciwnowotworowe

Rzekome właściwości przeciwnowotworowe posiada nie sam owoc, lecz pestka, zwana często gorzkim migdałem. Dla wielu jednak rak jest równoznaczny z wyrokiem śmierci, a jedynym sposobem na jego wyleczenie jest tradycyjna chemioterapia. Czy powinniśmy docenić wpływ oleju w zapobieganiu nowotworowi złośliwemu, czy może to alternatywne rozwiązanie nie jest w stanie powstrzymać tak poważnej w skutkach choroby?

Olej z pestek moreli, zwany lekarstwem na raka, wykazuje bardzo szerokie zastosowanie, nie tylko w działaniach leczniczych, ale także pielęgnacyjnych. Pozyskiwany w procesie tłoczenia nasion owoców moreli olej jest źródłem magnezu, żelaza, potasu oraz fosforu. Wpływ oleju z pestek moreli na raka to nie jedyne działanie zdrowotne, a specyfik ten stosowany jest przy:

 • walce z przeziębienie i grypą, dzięki wzmacnianiu układu odpornościowego;
 • ograniczaniu ryzyka chorób serca poprzez obniżanie poziomu złego cholesterolu, możliwe dzięki obecności nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz istotnej dla zdrowia witaminy E;
 • łagodzeniu objawu artretyzmu, dzięki właściwościom przeciwzapalnym.

Kluczowym składnikiem jest jednak dość rzadko spotykana witamina B17, zwana inaczej amigdaliną lub letrilem. Ten unikalny związek chemiczny nadaje pestce gorzki i specyficzny smak oraz, według zwolenników, zwalcza nowotwór złośliwy. Pomimo nieudowodnionej teorii, istnieje wiele badań, które potwierdzają, iż społeczeństwa spożywające więcej witaminy B17 mają niską zachorowalność na nowotwór.

Profilaktyka

Uważa się, że w amigdalinie substancją działającą przeciw nowotworowi jest cyjanek. Jego obecność jest głównym argumentem przeciwników stosowania oleju z pestek moreli na raka. Szkodliwy wpływ tej substancji na zdrowie człowieka jest oczywisty, dlatego bardzo ważne jest dawkowanie. Aby uniknąć zatrucia, należy ograniczyć spożycie do maksymalnie dwóch łyżek oleju dziennie. W przeciwnym razie duża ilość cyjanku w organizmie może spowodować takie objawy jak mdłości, bóle głowy, wysoką temperaturę, a w skrajnych sytuacji może nawet doprowadzić do śpiączki. Wątpliwy wydaje się również fakt, iż, mimo wielu badań, nie potwierdzono jednoznacznie, skutecznego i efektywnego wpływu oleju z pestek moreli na leczenie raka.

Mimo dużego prawdopodobieństwa wciąż nie istnieje powiązanie między witaminą B17 a leczeniem nowotworu. Właściwości oraz bogaty skład tego oleju czynią go jednak produktem, w który warto się zaopatrzyć. Niepotwierdzoną naukowo, jednak widoczną zależność można wykorzystać jako regularne działania profilaktyczne. Istotne jest jednak, aby nie przekroczyć dziennej zalecanej dawki i kupować olej wyłącznie od zaufanych sprzedawców, specjalizujących się w sprzedaży tego typu produktów.

Olejarnia Olini

www.olini.pl

Co mówią o nas klienci?

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Natalia, dodano: 3 lutego 2019 | 13:36
sklep internetowy: Olini.pl
Dwa dni temu otrzymałam zamówiony olej z czarnuszki- fantastycznie zapakowany, mega ...
Przeczytaj opinię
Nick: Marzena, dodano: 1 lutego 2019 | 20:54
sklep internetowy: Olini.pl
Wszystko , naprawdę, na piątkę :). Wcześniej robiłam w Olini zakupy i też było super. ...
Przeczytaj opinię