• Tłoczony zawsze na świeżo
  Oleje Olini tłoczymy zawsze na świeżo, na zamówienie – nie stoją na półce czekając na zakup – dzięki temu zachowują maksimum zdrowych właściwości i smaku.
 • Bezpieczna dostawa
  Oleje wysyłamy w ciemnych butelkach, w styropianowych opakowaniach, w bezpiecznej temperaturze i chroniąc przed światłem.
 • Hand made with
  Jesteśmy małą rodzinną firmą, wszystko robimy sami, ręcznie, dbając o jakość każdej butelki oleju.

Oleju z pestek dyni - wsparcie w walce z pasożytami

Dynia przez wieki była uprawiana przez rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, a z czasem trafiła także do innych regionów świata. Docenia się nie tylko jej smak, ale przede wszystkim właściwości lecznicze – w szczególności pestek (Cucurbitae semen). Oprócz tego, że związki w nich obecne doskonale wpływają na układ pokarmowy i moczowy, przeciwdziałają przerostowi gruczołu krokowego u mężczyzn, to wykazują również działanie przeciwzapalne.

Olej z pestek dyni, jako najlepszy nośnik wszystkich prozdrowotnych składników, cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W medycynie niekonwencjonalnej coraz szerzej docenia się także jego właściwości przeciwpasożytnicze. Czy rzeczywiście olej z dyni jest tak dobrym wsparciem w walce z pasożytami układu pokarmowego? (Olej z pestek dyni Olini)

Wszystko dzięki kukurbitacynom

Wytłaczany na zimno z pestek dyni olej jest źródłem nie tylko olejów nienasyconych, witamin z grupy B (B1, B2, B3), A, C, D, E i beta-karotenu, a także minerałów, jak selen czy cynk, ale też kukurbitacyny. Czym jest ten związek? Otóż jest to toksyna, która negatywnie wpływa na układ nerwowy pasożytów, pozostając substancją bezpieczną dla człowieka.

zdjecie 1

Dynia i zawarta w jej pestkach kukurbitacyna były przedmiotem wielu badań naukowych.(plik pdf) Weryfikowane były właściwości lecznicze dyni, znane i wykorzystywane od lat w medycynie ludowej. W toku prac dowiedziono, że ma ona nie tylko korzystny wpływ na układ trawienny, ale również działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Jest wykorzystywana przy leczeniu cukrzycy typu 2. Wszystko dzięki różnego rodzaju kukurbitacynom – substancjom, które możemy rozpoznać po gorzkawym smaku, jedząc pestki dyni i roślin dyniowatych (ogórki, kabaczki i cukinie). Jak jednak wspomnieliśmy wyżej, działa przede wszystkim paraliżująco na system nerwowy pasożytów, przebywających w układzie trawiennym. Na skutek porażenia kukurbitacyną, odrywają się one od ścianek jelita. Dzięki terapii olejem z pestek dyni można skutecznie pozbyć się z organizmu takich pasożytów jak:

 • glista ludzka,
 • tasiemiec,
 • owsiki.

Co więcej, olej nie tylko je paraliżuje, ale pomaga również pozbyć się ich z organizmu wraz z toksynami, które wytwarzają. Dodatkowo nie podrażnia błony śluzowej żołądka ani jelit. Nie ma też negatywnych skutków ubocznych, dzięki czemu olej z pestek dyni jest często wybierany jako wsparcie walki z pasożytami u dzieci.

Stosowanie oleju

Olej z pestek dyni sprawdza się pomocniczo przy kuracji antypasożytniczej. Dzieci do 10. roku życia profilaktycznie mogą przyjmować 1 łyżeczkę oleju z pestek dyni na czczo. Dorośli do 2 łyżeczek. Olej z pestek dyni można stosować codziennie, jako zdrowe uzupełnienie diety.

zdjecie 2

Skuteczna i naturalna metoda, która niesie ze sobą więcej korzyści

Środki farmakologiczne na różne dolegliwości, w tym też choroby pasożytnicze, są skuteczne, ale często nieobojętne dla organizmu. Olej z pestek dyni, który można kupić w naszym sklepie, jest naturalną metodą, dzięki której można skutecznie walczyć z pasożytami, nie cierpiąc przy tym z powodu innych dolegliwości, przy okazji wzmacniając cały organizm.

Aby olej z pestek dyni zachował pełnię swoich właściwości powinien być tłoczony na zimno, nierafinowany i niefiltrowany. W Rodzinnej Olejarni Olini dzięki właściwej technologii tłoczenia oleju na zimno oferujemy oleju, który podczas tłoczenia nie traci swoich wartości odżywczych. Substancje przeciwpasożytnicze zawarte są w skorupce nasionka dyni, dlatego tak ważne jest tłoczenie oleju z ziaren niełuskanych, niepodgrzewanych i nieprażonych, jak to robimy w Olini. Pestki pozyskujemy z polskiej dyni, rosnącej na Podkarpaciu.

Olej z pestek dyni posiada także wiele innych właściwości, o czym warto przeczytać na naszym blogu. czytaj

Mazurek Pawel

Co mówią o nas klienci?

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Xyz, dodano: 22 lipca 2019 | 08:36
sklep internetowy: Olini.pl
Olaje bardzo dobrze zabezpieczone, dotarły bardzo szybko.
Przeczytaj opinię
Nick: Sławek, dodano: 22 lipca 2019 | 07:50
sklep internetowy: Olini.pl
Procesjonalnie i szybko
Przeczytaj opinię