Najczęściej zadawane pytania
Olej z wiesiołka dostępny jest na rynku w kapsułkach. Dlaczego ten w butelce jest lepszy?
Tam gdzie jest to możliwe, jesteśmy zwolennikami naturalnych rozwiązań. Naszym zdaniem zdecydowanie lepiej wypić świeży olej bez żadnych dodatków, niż łykać kapsułki z żelatyną i substancjami pomocniczymi. W żelatynowych kapsułkach można jednorazowo zamknąć niewielką ilość oleju, także opcja “z butelki” jest znacznie bardziej ekonomiczna. Olej w butelce to olej tłoczony na świeżo, niefiltrowany, nieoczyszczony, o krótkim terminie ważności, a przede wszystkim przechowywany w odpowiedniej temperaturze. W kapsułkach na pewno nie da się zamknąć takiego oleju.
Czy Olej z wiesiołka można podawać dzieciom?
Olej z wiesiołka to zdrowy olej roślinny, który z powodzeniem można traktować, jako jedno ze źródeł tłuszczu w diecie maluchów. Nawet tych najmłodszych. Ciekawostką jest, że olej z wiesiołka w połączeniu z tranem jest podstawą wielu popularnych suplementów dla dzieci, które mają zadbać o optymalny poziom kwasów omega 3-6 w ich diecie.
Czy to prawda, że masaż krocza Olejem z wiesiołka może sprawić, że poród będzie lżejszy?
Masaż krocza Olejem z wiesiołka jest często polecany przez położne kobietom przygotowującym się do porodu. Ma za zadanie zwiększyć ukrwienie i elastyczność błon śluzowych i skóry, a więc poprawić elastyczność spojenia łonowego i szyjki macicy, co może sprzyjać łagodniejszemu przebiegowi porodu. Taki masaż można wykonywać tylko w określonym momencie, tuż przed porodem, dlatego zalecamy, aby tę kwestię koniecznie przedyskutować z położną lub lekarzem prowadzącym ciążę.
Czy Olej z wiesiołka można pić bezpośrednio z łyżeczki?
Można. Wiele osób to praktykuje. My zachęcamy jednak aby olej z wiesiołka stał się pysznym dodatkiem do Waszych potraw. Świetnie smakuje jako dodatek do nabiału, do śniadań na słodko, do surówek, past kanapkowych, hummusu oraz dressingów.
Czy mogę spożywać Olej z wiesiołka po terminie ważności?
Zalecamy trzymanie się terminów, które są podane na etykiecie. Olej z wiesiołka nie traci jednak swoich właściwości z dnia na dzień, data ważności jest orientacyjna, więc jeszcze kilka, kilkanaście dni po terminie można spróbować spożywać olej.
Po tym czasie oleju z wiesiołka nie trzeba wylewać. Można go z powodzeniem zużyć do celów kosmetycznych - na przykład jako dodatek do kremu, maseczki lub do olejowania włosów.
Czy Olej z wiesiołka można podgrzewać?
Olej z wiesiołka nie lubi się z wysoką temperaturą, dlatego najlepiej zjadać go na zimno lub dodawać do potraw tuż przed podaniem, a nie w trakcie gotowania (przykładem może być pyszny kleks oleju dodany do zupy kremu dopiero na talerzu).
Czy muszę trzymać Olej z wiesiołka w lodówce?
Olej z wiesiołka należy przechowywać w lodówce. Wskazana jest dla niego temperatura od 4 do 10°C – dobrym miejscem będzie jedna z półek na drzwiach lodówki.