• Tłoczony zawsze na świeżo
    Oleje Olini tłoczymy zawsze na świeżo, na zamówienie – nie stoją na półce czekając na zakup – dzięki temu zachowują maksimum zdrowych właściwości i smaku.
  • Bezpieczna dostawa
    Oleje wysyłamy w ciemnych butelkach, w styropianowych opakowaniach, w bezpiecznej temperaturze i chroniąc przed światłem.
  • Hand made with
    Jesteśmy małą rodzinną firmą, wszystko robimy sami, ręcznie, dbając o jakość każdej butelki oleju.
Pyszności za 1 grosz!. Zrób zakupy za podaną kwotę i odbierz jedną z naszych pyszności za 1 GROSZ. Szczegóły promocji - kliknij tutaj.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów z olejem sezamowym

Olej spożywczy do pielęgnacji włosów? Oczywiście! Wiele popularnych olejów ma doskonały wpływ na kondycję włosów – jednym z nich jest olej sezamowy. Poznaj jego nieocenione właściwości i dowiedz się, gdzie kupić dobrej jakości produkt, którego zastosowanie przyniesie najlepsze efekty.

Jeśli chodzi o jego wpływ na włosy, ma on właściwości regenerujące, odżywcze oraz nabłyszczające, a także przyciemniające, dzięki czemu surowy olej może być stosowany jako naturalny lek na siwienie. Ponadto przyczynia się do przyspieszenia wzrostu włosów. Jeśli chcesz odbudować włosy zniszczone zabiegami chemicznymi czy niewłaściwą stylizacją, dobre efekty przyniesie masowanie skóry głowy olejem sezamowym, co pobudzi mikrokrążenie skórne i zagwarantuje głębokie odżywienie cebulek włosów.

Inne właściwości oleju sezamowego

Do pozostałych zalet oleju należy:

– ochrona przed promieniowaniem UV – olej sezamowy to naturalny filtr ochronny, który chroni włosy przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, dzięki czemu przyczynia się do utrzymywania ich w dobrej kondycji;

– działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, dzięki czemu w połączeniu z olejkami eterycznymi olej sezamowy może być stosowany w leczeniu wszawicy;

– łagodzenie podrażnionych mieszków włosowych;

– właściwości chłodzące, niwelowanie stanów zapalnych skóry głowy, np. wywołanych wysoką temperaturą.

Kosmetyki do włosów na bazie oleju sezamowego

Udowodniono, że olej sezamowy głęboko nawilża, regeneruje i odżywia kosmyki. Aby uporać się z problemem suchych i łamliwych włosów, warto regularnie nakładać na nie domowe maseczki. Wystarczy je dokładnie wetrzeć we włosy masując skórę głowy, a następnie owinąć włosy gorącym ręcznikiem – pod wpływem temperatury uaktywnia się korzystne działanie oleju sezamowego.

Pierwsza maska: kilka łyżek oleju sezamowego, łyżka soku z buraka oraz sok z cytryny. 

Druga propozycja: kilka łyżek oleju i dwie łyżki jogurtu naturalnego. 

Zadowalające efekty daje też mieszanie oleju sezamowego z gotową odżywką – najlepiej choć odrobinę podgrzać olej w dłoniach i dopiero później połączyć go z maską.

Oprócz właściwości odżywczych, olej ma też działanie nabłyszczające – tu wystarczy stosować go bez żadnych dodatków. Po wysuszeniu, niewielką ilość oleju można wmasować w końce włosów, nie od nasady.  Dzięki temu będą gładkie i błyszczące.

Gdzie kupić?

Olej sezamowy powinien być tłoczony z ziaren jak najlepszej jakości. Przede wszystkim powinien być świeży - najlepiej wybrać zaufany sklep internetowy producenta, który wysyła oleje bezpośrednio po wytłoczeniu. Wtedy mamy pewność, że kupujemy najświeższy produkt z maksimum zdrowotnych właściwości. Data ważności oleju sezamowego to 6 miesięcy od produkcji. Cena za ten produkt o nieocenionych właściwościach kosmetycznych (i nie tylko) jest doprawdy korzystna - waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za butelkę 250ml.

Mazurek Pawel

Co mówią o nas klienci?

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Ula, dodano: 8 sierpnia 2020 | 20:58
sklep internetowy: Olini.pl
Olini zawsze extra!
Przeczytaj opinię
Nick: MC Nowak, dodano: 8 sierpnia 2020 | 19:05
sklep internetowy: Olini.pl
Profesjonalna obsługa. Szybka realizacja. Towar świeży.
Przeczytaj opinię