• Tłoczony zawsze na świeżo
    Oleje Olini tłoczymy zawsze na świeżo, na zamówienie – nie stoją na półce czekając na zakup – dzięki temu zachowują maksimum zdrowych właściwości i smaku.
  • Bezpieczna dostawa
    Oleje wysyłamy w ciemnych butelkach, w styropianowych opakowaniach, w bezpiecznej temperaturze i chroniąc przed światłem.
  • Hand made with
    Jesteśmy małą rodzinną firmą, wszystko robimy sami, ręcznie, dbając o jakość każdej butelki oleju.
Pyszności za 1 grosz!. Zrób zakupy za podaną kwotę i odbierz jedną z naszych pyszności za 1 GROSZ. Szczegóły promocji - kliknij tutaj.

Olej sezamowy - właściwości i zastosowanie

Olej sezamowy stosowany jest przy leczeniu licznych dolegliwości zdrowotnych. Jego właściwości lecznicze dotyczą przede wszystkim chorób sercowo-naczyniowych. Co ważne, zmniejsza on ryzyko wystąpienia zawału. Jedną z głównych właściwości oleju sezamowego jest obniżanie poziomu cholesterolu, dlatego powinny po niego sięgnąć osoby ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Sezam spowalnia proces powstawania tkanki tłuszczowej i zapobiega problemom miażdżycowym. Fosfor, magnez i witamina B zawarte w sezamie sprawiają, że jest to jeden z olejów, które korzystnie wpływają na zdrowie. Witamina B zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, a fosfor i magnez wspomagają utrzymanie prawidłowego bicia serca.

Zdrowie jest, to czas na urodę

W kosmetyce oleje roślinne są wykorzystywane bardzo często. Już w starożytności doskonale znano zbawienny wpływ oleju sezamowego na włosy, skórę oraz ogólną kondycję ludzkiego organizmu. Wcierany w skórę głowy surowy olej wzmocni strukturę włosa i sprawi, że będzie on doskonale odżywiony. Bogatymi właściwościami sezamu zainteresowali się producenci kosmetyków, dzięki czemu zwolenniczki naturalnych kuracji dziś mogą korzystać z przeróżnych specyfików zawierających olej sezamowy. Sprawdzi się, jeśli szukasz sposobu na spowolnienie siwienia włosów czy ich wypadanie, zwalczenie wszawicy lub jeśli starasz się poprawić ogólną kondycję ciała.

Jak stosować go na co dzień?

Olej sezamowy, ze względu na szerokie właściwości lecznicze i zastosowanie w kosmetyce, wykorzystywany jest zarówno na surowo, jak i po przetworzeniu. To właśnie stosowanie go jako urozmaicenie diety jest najłatwiejszym sposobem na wprowadzenie go w swoje życie.Warto spróbować przepisów z kuchni azjatyckiej, gdzie w wielu potrawach i przepisach występuje olej sezamowy. Ma on specyficzny orzechowy smak oraz aromat, dzięki czemu jest wyjątkowym dodatkiem do wielu potraw.

Dieta bogata w zdrowego sojusznika

Wszystkie wymienione właściwości zdrowotne oleju sezamowego wskazują na to, że olej sezamowy może być przydatnym sojusznikiem w codziennej pielęgnacji i żywieniu. Co ważne, jego cena nas nie zniechęci, ponieważ kosztuje on często niewiele więcej od zwykłych olejów dobrej jakości. Oczywiście, kupując tego typu produkty, również należy zwracać uwagę na ich jakość i nabywać tylko te, które powstają w 100% z nasion sezamu. Ważne, żeby olej był naturalny i nierafinowany, przygotowany z surowych, nieprażonych ziaren białego (jasnego) sezamu. Najlepsze efekty zdrowotne osiągniemy przy stosowaniu oleju sezamowego tłoczonego na zimno, w temperaturze do 40 stopni - taki proces produkcji pozwoli zachować maksimum właściwości zdrowotnych.

Co mówią o nas klienci?

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Ula, dodano: 8 sierpnia 2020 | 20:58
sklep internetowy: Olini.pl
Olini zawsze extra!
Przeczytaj opinię
Nick: MC Nowak, dodano: 8 sierpnia 2020 | 19:05
sklep internetowy: Olini.pl
Profesjonalna obsługa. Szybka realizacja. Towar świeży.
Przeczytaj opinię