Tłoczony zawsze na świeżo
Bezpieczna dostawa
Darmowa dostawa od 199 zł

Szukaj

Sklep Baza wiedzy Jak olejować włosy? Włosingowy rytuał olejowania włosów od Olini
27.04.2021

Jak olejować włosy? Włosingowy rytuał olejowania włosów od Olini

Olejowanie włosów to bogaty rytuał pielęgnacyjny. Przynosi mocne odżywienie skóry głowy, przyspiesza wzrost włosów, wspiera przy walce z łupieżem i ŁZS, zamyka nawilżenie we wnętrzu włosa. Działa lepiej niż jakiekolwiek produkty wyprodukowane w laboratoriach. Brzmi ekskluzywnie, ale jest dla każdego! Olejowanie włosów to zabieg, który bez problemu wykonacie samodzielnie, w domowym zaciszu. Wtedy, kiedy będzie Wam wygodnie lub gdy najdzie Was ochota na naturalne, domowe SPA.

Przewodnik olejowania włosów od Olini. Spis treści:

 1. Olejowanie włosów jak zacząć?
 2. Pielęgnacja włosów olejem, dlaczego warto?
 3. Naturalny olej do włosów - jak to działa?
 4. Struktura molekularna a rodzaj i porowatość włosów
 5. Jaki olej do włosów wybrać?
 6. Jakie masz włosy? Wysokoporowate? Średnioporowate? Niskoporowate?
 7. Jakie oleje do Twojego typu włosów
 8. Olejowanie włosów i skóry głowy
 9. Jak olejować włosy? Olejowanie włosów na sucho i mokro
 10. Oleje do włosów jak zmyć
 11. Rytuał olejowania włosów Olini
 12. Olejowanie włosów - pielęgnacja i relaks
 13. Olejowanie włosów efekty. WOW musicie to zobaczyć!


Olejowanie włosów jak zacząć?

Na start potrzebny będzie Wam odpowiednio dobrany, nierafinowany, niefiltrowany i świeżo tłoczony olej - najcenniejszy kosmetyk, jaki dała nam natura.

Drugim niezbędnym narzędziem jest wiedza. Chodzi o znajomość technik stosowania oleju, które czynią cuda na głowie - poprawiając kondycję skóry głowy i włosa. Wszystko to znajdziecie w tym artykule i w powiązanych :)

Jak może wyglądać Wasza regularna, olejowa pielęgnacja włosów? Zaraz poznacie nasze sprawdzone patenty dotyczące olejowania włosów - Włosingowy rytuał olejowania włosów od Olini.

Pielęgnacja włosów olejem, dlaczego warto?

Nim zaczniemy omawiać metody, jeszcze kilka słów zachęty. Olejowanie włosów to mnóstwo korzyści. I w tym miejscu naprawdę nie przesadzamy!

Przede wszystkim zdrowe, nawilżone włosy i skóra głowy, ale to nie wszystko. Pielęgnacja włosów olejami to bardzo świadoma pielęgnacja, pozbawiona szkodliwej chemii, barwników, konserwantów, niosąca znacznie mniejsze ryzyko alergii.

To także możliwość wzbogacenia posiadanych już kosmetyków o cenne składniki aktywne, a to oznacza wysoką jakość za niższą cenę oraz idealne dopasowanie kosmetyków do indywidualnych potrzeb. Dodajmy do tego, że oleje sprzedawane są w ciemnym szkle, które jest opakowaniem nadającym się do recyklingu, nie zatruwają wody, a więc są kosmetykiem przyjaznym planecie.

Jeśli zależy Wam na świadomej, ekologicznej, naturalnej, ale też skutecznej pielęgnacji włosów, nie mogliście trafić lepiej. Mamy nadzieję, że od dziś wkręcicie się w olejowanie włosów na dobre!


Tu znajdziecie więcej informacji o zastosowaniu poszczególnych olejów na włosy ==> https://olini.pl/blog/baza-wiedzy/tagi/zastosowania-na-wlosy


Naturalny olej do włosów - jak to działa?

Wiele osób twierdzi, że naturalny olej nawilża włosy. To nie do końca prawda. Oleje pełne są cennych składników: witamin, minerałów, tłuszczów nasyconych, ale tylko niektóre z nich (np. olej kokosowy) należą do tzw. olejów wnikających.

Oleje wnikające mają drobne cząsteczki mogące rzeczywiście odżywić i nawilżyć włos od środka. Generalnie jednak włosy to martwa tkanka, którą trudno odżywić na długości, ale z użyciem odpowiedniego oleju łatwo zakonserwować.

Struktura molekularna a rodzaj i porowatość włosów

Większość olejów działa na włos zabezpieczająco dzięki swojej strukturze molekularnej - tak jak np. płyn dedykowany skórzanym butom wpływa na kondycję Waszych ulubionych kozaków.

Olej może zakonserwować włos na długości, zamknąć w jego wnętrzu nawilżenie dostarczone poprzez nałożoną razem z nim odżywkę czy poprzedzający olejowanie podkład z miodu.

Olej domyka łuskę włosa i blokuje utratę wilgoci. Jednak, by się tak stało, struktura molekularna oleju powinna być precyzyjnie dopasowana do typu włosa. Olejowanie zaczynamy właśnie od tego - określenia porowatości włosów.

Jaki olej do włosów wybrać?

Zacznijcie od określenia typu porowatości Waszych włosów. Istnieją włosy niskoporowate, średnioporowate, i wysokoporowate. Jak trafnie określić typ porowatości? Skorzystajcie z poniższej ściągi.

Jakie masz włosy? Wysokoporowate? Średnioporowate? Niskoporowate?

Jak wyglądają włosy wysokoporowate?

 • są suche, matowe i sztywne
 • mają dużą objętość - dlatego, że łatwo się puszą
 • dość szybko schną
 • ekspresowo wchłaniają olejki i odżywki nawilżające
 • najlepiej wyglądają dzień po myciu
 • mają tendencję do szybkiego rozdwajania się, więc u fryzjera jesteś częściej niż co kwartał
 • przerzucone pasmo włosów nie wraca na dawne miejsce
 • Jak wyglądają włosy średnioporowate?

 • mają tendencję do przesuszania i puszenia się, ale nie jest to zasada
 • mają dużą objętość - dlatego, że łatwo się puszą
 • ich objętość jest standardowa
 • bez użycia suszarki schną średnio 3 godziny
 • przerzucone pasmo włosów powoli wraca na dawne miejsce
 • wymagają zabiegów fryzjerskich co pół roku
 • Jak wyglądają włosy niskoporowate?

 • są gładkie i śliskie, bez tendencji do puszenia się
 • lśnią i nie mają problemu z utratą wilgoci
 • bywają oklapnięte
 • brak im objętości
 • bardzo długo schną
 • posiadacze niskoporów mogliby w ogóle nie chodzić do fryzjera - zero rozdwojonych końcówek!
 • przerzucone pasmo włosów od razu wraca na dawne miejsce
 • Jakie oleje do Twojego typu włosów

  Oleje roślinne są jak kosmetyki dedykowane indywidualnym potrzebom. Naturalna pielęgnacja (olejowanie) wymaga dobrego dopasowania wielkości cząsteczek oleju do struktury włosa.

  Inne są oleje do włosów niskoporowatych, a inne do wysokoporów. Brzmi skomplikowanie, ale na szczęście także i tu możemy skorzystać z gotowych list. Warto potraktować je jako pierwsze wskazówki.

  Gdy nabierzecie odpowiedniej wprawy w olejowaniu, możecie eksperymentować także z olejami dla niższej, lub wyższej porowatości niż Wasza.

 • najlepszy olej do włosów niskoporowatych to wnikający olej kokosowy
 • oleje do włosów średnioporowatych, które znajdziesz w Olini to oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, olej z orzechów laskowych, olej z pestek moreli, olej z rokitnika, olej z gorczycy, olej ze słodkich migdałów na włosy
 • oleje do włosów wysokoporowatych, które możemy polecić z czystym sercem to olej z ogórecznika, olej z pestek dyni, olej z wiesiołka, olej z czarnuszki, olej konopny

 • Przygotowaliśmy dla was małą "ściągawkę", która pozwoli wam wybrać odpowiedni olej do porowatości waszych włosów. Zapiszcie ją sobie na komputerze/w smartfonie. Wyślijcie przyjaciółce, mamie, siostrze. Udostepnijcie na Facebooku, Instagramie. Możecie ją także wydrukować :)

  Pamiętajcie też, że z dużym prawdopodobieństwem macie już w swojej kuchni oleje nadające się do pielęgnacji włosów i możecie wypróbować np. oliwę z oliwek lub olej słonecznikowy na włosy.

  Możliwe, że stosujecie olejki do pielęgnacji twarzy, które możecie wykorzystać w nowy sposób np. olej ze słodkich migdałów na włosy średnioporowate.

  Wybraliście już olej odpowiedni do porowatości waszych włosów?


  Poniżej znajdziecie instrukcję, krok po kroku, jak olejować włosy poszczególnymi olejami:

  Olej z czarnuszki na włosy wysokoporowate

  Olej z wiesiołka na włosy wysokoporowate

  Olej lniany na włosy wysokoporowate

  Olej ze słodkich migdałów na włosy średnioporowate

  Olej słonecznikowy na włosy średnioporowate

  Olej kokosowy na włosy niskoporowate


  Olej z czarnuszki na włosy wysokoporowate ZOBACZ W SKLEPIE
  Olej słonecznikowy na włosy średnioporowate ZOBACZ W SKLEPIE
  Olej kokosowy na włosy niskoporowate ZOBACZ W SKLEPIE

  Olejowanie włosów i skóry głowy

  Wiecie już, że oleje same w sobie raczej nie mają możliwości odżywić, czy pogrubić włosy. Miejscem, w którym można powalczyć o to, by włosy były mocniejsze, zregenerowane, grubsze są cebulki - czyli skóra głowy.

  Dlatego planując własny rytuał olejowania, nie można zapomnieć także o skórze głowy. Dowolny olej w niedużej ilości nakładamy bezpośrednio na skórę głowy i wykonujemy delikatny masaż z użyciem opuszków palców, lub specjalnych grabek. Olej na skórze głowy zostawiamy na całą noc lub indywidualnie dobrany czas olejowej pielęgnacji.

  Jak olejować włosy? Olejowanie włosów na sucho i mokro

  Często pytacie jak olejować włosy? Nie ma jednak jednej odpowiedzi. Oleje można nakładać na włosy na wiele sposobów. Metody olejowania są różne - olejowanie na sucho, olejowanie na mokro, olejowanie w rosole itd.

  Najlepiej stosować wybraną metodę 2 razy w tygodniu, by zobaczyć poprawę w kondycji włosów. Oto zaledwie kilka z nich:

  Olejowanie na sucho

  Dużą zaletą tej metody jest ewidentna widoczność pominiętych pasm włosów.

  Porcję oleju (ok. 1-2 łyżki) nakładamy na suche, nieumyte, ale w miarę świeże włosy. W przypadku prostych włosów można dodatkowo przeczesać je grzebieniem o szerokich zębach. Tak przygotowane włosy spinamy w kok i pakujemy pod turban, gdzie w ciepłej atmosferze olej może działać jeszcze lepiej.

  Czas trzymania oleju na włosach to minimum pół godziny, ale może to być nawet cała noc. W tym drugim przypadku pamiętajcie o dodatkowym zabezpieczeniu poduszki ręcznikiem. Tłuste plamy trudno sprać, a olej z gorczycy zostawia nawet niebieskie przebarwienia.

  Olejowanie włosów na mokro

  Świetna metoda dla osób, które stosują sporo środków stylizujących, ponieważ te należy zmyć przed nałożeniem oleju.

  Postępowanie jest identyczne jak w przypadku olejowania na sucho, z tym wyjątkiem, że nałożenie oleju poprzedza wstępne mycie włosów delikatnym szamponem.

  Olejowanie włosów w rosole

  Dzięki tej metodzie olej na włosach nałożycie precyzyjnie, równomiernie.

  1-2 łyżki dopasowanego do porowatości włosów oleju wystarczy rozpuścić i rozmieszać w misce z ciepłą wodą, a następnie zanurzyć włosy do wysokości ok. 10 cm od nasady. Włosy odsączyć rękami, upiąć w kok i pozostawić na wybrany okres czasu (min. 30 minut).

  Olejowanie włosów na podkład

  To medoda idealna dla włosów suchych, zapewnia spore nawilżenie.

  Aloes, miód, woda z cukrem - to trzy pierwsze z brzegu naturalne humektanty, czyli substancje nawilżające. To one dostarczą odpowiednią ilość wilgoci, którą olej zamknie we wnętrzu włosa. Nałożysz je ręką lub z użyciem spryskiwacza.

  Olejowanie dwuetapowe z zastosowaniem odżywki

  To opcja ekspresowa, gdy nie macie zbyt dużo czasu na pielęgnację włosów

  To aplikacja kosmetyku na warstwę oleju lub odwrotnie. W tym przypadku wystarczy znacznie krótszy czas, czyli ok. 10-15 min sam olej i tyle samo olej wraz z maską lub odżywką.

  Oleje do włosów jak zmyć

  Wiecie już jak olejować włosy, jakie są metody olejowania włosów. Kluczowym pytaniem pozostaje jak zmyć olej z włosów?.

  Większość niezadowolonych z efektów olejowania to osoby, które nie stosują tzw. emulgowania, czyli łączenia oleju z odżywką w celu całkowitego zmycia oleju z powierzchni włosów. Odżywka lub maska całkowicie łączą się z olejem i w takiej postaci nie tylko synergicznie działają, ale też świetnie się spłukują, pozostawiając włosy lekkie, lśniące i sypkie.

  Rytuał olejowania włosów Olini

  Na koniec polecamy Wam nasz ulubiony, sprawdzony rytuał olejowania włosów. Wybierzecie indywidualnie dopasowany do porowatości włosa olej. Przykładowo olej kokosowy do włosów niskoporowatych, olej słonecznikowy do włosów średnioporowatych, olej z czarnuszki na włosy wysokoporowate, olej lniany do włosów kręconych.

  1. Zacznijcie od podkładu wykonanego z połączenia wody (100 ml) z miodem (1 łyżka).
  2. Na wilgotne włosy nałóżcie 1-2 łyżki wybranego oleju - pasmo po paśmie. Olej pozostawcie na ok. 40 minut.
  3. Nie zapomnijcie o skalpie! Olej nałóżcie także na skórę głowy i wykonajcie 5-minutowy, relaksujący masaż.
  4. Po upływie tego czasu bezpośrednio na olej nałóżcie ulubioną maskę lub odżywkę. Pozostawcie ją na kolejne 20-40 minut.
  5. Spłuczcie olej połączony z odżywką z użyciem ciepłej wody. Umyjcie włosy i skórę głowy delikatnym szamponem.
  6. Rytuał zamknijcie nabłyszczającą płukanką z octu z jabłek rubin (1 łyżka octu + 0,5 l wody). Pamiętajcie, że w tej postaci ocet jabłkowy na włosy nie wymaga zmywania wodą.

  Olejowanie włosów - pielęgnacja i relaks

  Olejowanie włosów nazywamy rytuałem, ponieważ wykonuje się je regularnie, z myślą o wspaniałym celu: poprawie własnego zdrowia, wyglądu i samopoczucia.

  Olej potrzebuje dłuższą chwilę, by zadziałać na włosy i skórę, dlatego olejowanie włosów jest zawsze rozciągnięte w czasie. Olejowa pielęgnacja włosów i skóry głowy może stanowić wyjątkowy czas - taki tylko dla Was. Absolutnie jednak nie przeszkadza w równoległym wykonywaniu innych czynności.

  To naturalne SPA dostępne zawsze i wszędzie. To sposób by zadbać o siebie, nawet gdy śpicie, gotujecie obiad, zajmujecie się dziećmi. To świetne rozwiązanie pielęgnacyjne na czas gdy nie można wyjść z domu do fryzjera i kosmetyczki, gdy brakuje czasu między pracą i domem (pozdrawiamy rodziców małych dzieci!).

  Olejowanie włosów efekty

  Wiecie już, że olejowanie włosów to samo dobro, nie tylko dla włosów, skóry głowy ale przede wszsytkim DLA WAS!

  Wiecie także jak istotne jest odpowiednie dobranie oleju do rodzaju włosów, że bardzo liczy się jakość oleju oraz systematyczność i traktowanie olejowania jako pielęgnacyjnego, rytuału.

  Korzyści olejowania włosów możemy wymieniać i wymieniać: odżywienie włosów, nawilżenie, wygładzenie, poprawa elastyczności włosów, wzmocnienie cebulek, regeneracja, przyśpieszenie wzrostu włosów, złagodzenie swędzenia głowy, regulacja wydzielania sebum, łatwiejsze rozczesywanie. Uff tyle chyba wystraczy?

  Sami zobaczcie, że olejowanie włosów działa CUDA!

  Włosy wysuszone suszarka z dyfuzorem. Głowa w dół. Włosy - srednioporowate w stronę wysokoporowatych. Typ wurly - czyli pomiędzy falą, a lokiem. Niektóre pasma kręcą się lepiej, inne słabiej i skręt za po każdym myciu wyglada i inaczej. Wielka zagadka, czasem rozczarowanie, czasem wielkie pozytywne zaskoczenie. Widać na zdjęciu, ze dolne warstwy się tym razem nie posłuchały :), ale z zalet to całość jest bardzo lekka, włosy sypkie i nieobciążone, przez co loki wyglądają bardzo naturalnie.

  Jest różnica w połysku włosa, w mniejszym puszeniu, skóra głowy nie swędzi. Zaraz po myciu zero suchej, łuszczącej się skóry. Mocniejszy skręt był widoczny już po spłukaniu i odsączeniu włosów.

  1. Podkład z miodu
  2. Olejowanie dwuetapowe olejem słonecznikowym
  3. Olej z czarnuszki na skalp (łzs)
  4. Nie stosowałam dodatkowo szamponu, ani drugiej odżywki
  5. Płukanka z Octu z jabłek rubin

  Podsumowując - zero wymówek - najwyższa pora by o siebie zadbać. Wiedzę już macie. Wybierzcie olej i do dzieła!

  Rodzinna olejarnia Olini.pl

  Dzielimy się tutaj naszą wiedzą i doświadczeniem, które zdobywamy prowadząc małą rodzinną olejarnię Olini.pl w której codziennie tłoczymy dla Was świeże, 100% naturalne i nierafinowane oleje.

  Znajdziesz tutaj wiele praktycznych informacji i porad o właściwościach i zastosowaniu oleju kokosowego, lnianego, z czarnuszki i innych.

  Produkty z artykułu z naszej olejarni:

  Sprawdź inne naturalne produkty:

  Coś Cie nurtuje?

  Sprawdź FAQ

  Potrzebujesz odpowiedzi na już?

  Zadzwoń: 732 080 803

  Wolisz napisać?

  Napisz: sklep@olini.pl

  Koszyk

  Twój koszyk jest pusty

  Wybierz pierwszy produkt
  Korzystasz z darmowej dostawy!

  Do darmowej dostawy brakuje jeszcze: 199 zł

  0.00zł

  Dodaj produkty do koszyka i uzyskaj darmową dostawę!

  Cena zestawu: %bundleSum%
  Anuluj