• Tłoczony zawsze na świeżo
  Oleje Olini tłoczymy zawsze na świeżo, na zamówienie – nie stoją na półce czekając na zakup – dzięki temu zachowują maksimum zdrowych właściwości i smaku.
 • Bezpieczna dostawa
  Oleje wysyłamy w ciemnych butelkach, w styropianowych opakowaniach, w bezpiecznej temperaturze i chroniąc przed światłem.
 • Hand made with
  Jesteśmy małą rodzinną firmą, wszystko robimy sami, ręcznie, dbając o jakość każdej butelki oleju.

Olej lniany - gdzie kupić?

Olej lniany to cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Jego lecznicze właściwości znane są na całym świecie już od setek lat, a uważany za ojca medycyny Hipokrates, doceniał jego niezwykły wpływ na zdrowie i zalecał stosować go przy wielu chorobach. Od tego czasu minęło wiele lat, a olej lniany nadal uważany jest jako niezawodne, naturalne rozwiązanie.

Olej ten uzyskiwany jest z nasion lnu, a zawarte w nim kwasy tłuszczowe są niezbędne do zachowania odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi. Są one także budulcem błon komórek w organizmie człowieka i biorą udział we wielu ważnych procesach życiowych. Nienasycone kwasy tłuszczowe mają także duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie narządów rozrodczych, przewodu pokarmowego, układu oddechowego i nerek. Ponadto, olej lniany jest bogaty także w witaminę E, silny i powszechny antyoksydant. Dzięki hamowaniu procesów starzenia się skóry jest ona stosowana przy produkcji wielu kremów przeciwzmarszczkowych. Biorąc pod uwagę imponujący skład tego oleju i jego zbawienny wpływ na ludzki organizm, można w łatwy sposób zauważyć, że olej lniany jest wszechstronnym rozwiązaniem, pomocnym na wiele schorzeń i problemów, między innymi:

 • przy występowaniu atopowego zapalenia skóry;
 • przy wzmacnianiu włosów i paznokci;
 • przy zbyt suchych, łamliwych i wypadających włosach;
 • w procesie odchudzania;
 • przy kłopotach z cerą lub przy powstawaniu zmarszczek;

Właściwości lecznicze, jak i kosmetyczne, czynią olej lniany idealnym i pożądanym środkiem na wiele przypadłości. Jak jednak powinno się go stosować i gdzie dokonać zakupu, aby olej zachował wszystkie swoje niezbędne właściwości?

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie oleju lnianego?

Podejmując decyzję na temat kupna i stosowania oleju lnianego, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych wytycznych, zwłaszcza przy zakupie produktu w sklepach stacjonarnych. Często, warunki na półkach sklepowych nie są odpowiednie dla tego typu preparatów. Stoją one bowiem na otwartej przestrzeni, do tego w zbyt wysokiej temperaturze. Przy wybieraniu oleju, trzeba również zwrócić uwagę na ilość zawartych w nim kwasów tłuszczowych oraz na sposób jego tłoczenia. Zawsze wybieraj ten wysokooleinowy, który może mieć nawet 60% ważnych dla naszego organizmu kwasów.

Często stosowany przez producentów zabieg, mówiący, że olej jest "z pierwszego tłoczenia" jest dla potencjalnego nabywcy wystarczającym powodem, aby zdecydować się na jego kupno. Taki olej, mimo powstawania w wyniku tylko jednego tłoczenia, może być rafinowany. Oleje rafinowane powstają natomiast w wyniku obróbki przy bardzo wysokich temperaturach, przez co są całkowicie pozbawione zapachu, smaku i, co najważniejsze, właściwości. Kupując olej lniany, który poprawi nasz stan zdrowia, należy więc zdecydować się na kupno oleju tłoczonego na zimno.

Po zakupie oleju lnianego trzeba wybrać dla niego odpowiednie miejsce o niskiej temperaturze. Przechowuj go w ciemnej, szczelnie zamkniętej buteleczce i umieść go w lodówce. Dzięki temu ochronisz olej przed utlenieniem i utratą najważniejszych substancji w nim zawartych, czyli kwasów omega-3. Tak przetrzymywany olej jest pełnowartościowym środkiem, który z całą pewnością pomoże Ci na poprawę kondycji zdrowotnej. Aby efekty działania oleju lnianego były zauważalne, warto stosować go przez 3 miesiące. Jednocześnie, tyle wynosi data jego ważności, dlatego zakupu należy dokonywać rozważnie i zwracać uwagę na oferowaną przez dany sklep pojemność.

Gdzie kupować olej lniany?

Znając właściwości oleju, sposób jego stosowania oraz niezbędne wytyczne, pozostaje jedno bardzo ważne pytanie - gdzie najlepiej kupić taki olej? Odpowiedź nie jest tu tak oczywista, jakby się wydawało, ponieważ wiele sklepów przechowuje produkt w nieodpowiedni sposób. Warto więc wystrzegać się dużych sklepów, w których wyeksponowany olej lniany jest narażony na zbyt wysokie temperatury. Najpewniejszym rozwiązaniem będzie zakup tego środka na stronach internetowych, które zajmują się sprzedażą różnych olei. Dzięki temu masz pewność, że producent posiada niezbędną wiedzę na temat oferowanych przez niego produktów, a wybrany przez Ciebie olej zachowa wszystkie istotne wartości.

W związku z wszechstronnym zastosowaniem oleju lnianego i jego zbawiennym wpływem na zdrowie można nazwać go niekwestionowanym lekarstwem na wszystko. Warto więc zaopatrzyć się w butelkę takiego oleju oraz zadbać o siebie poprzez naturalne i znane od wielu lat rozwiązania. Może to przynieść efekty niejednokrotnie lepsze niż oferowane przez farmaceutów lekarstwa, bez skutków ubocznych oraz negatywnego wpływu na organizm.

Olejarnia Olini

www.olini.pl

Co mówią o nas klienci?

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Kami, dodano: 17 września 2019 | 21:24
sklep internetowy: Olini.pl
Polecam. Szybka wysyłka, towar zgodny z opisem.
Przeczytaj opinię
Nick: szybka i sprawna obsługa, a oleje jak zawsze najwyższej jakości, dodano: 17 września 2019 | 19:54
sklep internetowy: Olini.pl
Profesjonalna obsługa , szybka dostawa ,polecam zakupy w tym sklepie .
Przeczytaj opinię