• Tłoczony zawsze na świeżo
  Oleje Olini tłoczymy zawsze na świeżo, na zamówienie – nie stoją na półce czekając na zakup – dzięki temu zachowują maksimum zdrowych właściwości i smaku.
 • Bezpieczna dostawa
  Oleje wysyłamy w ciemnych butelkach, w styropianowych opakowaniach, w bezpiecznej temperaturze i chroniąc przed światłem.
 • Hand made with
  Jesteśmy małą rodzinną firmą, wszystko robimy sami, ręcznie, dbając o jakość każdej butelki oleju.
Pyszności za 1 grosz!. Zrób zakupy za podaną kwotę i odbierz jedną z naszych pyszności za 1 GROSZ. Szczegóły promocji - kliknij tutaj.

Olej lniany na odchudzanie

olej lniany w kuchni

Olej ten jest wartościowym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniającym efektywne kuracje, a ogromna ilość zawartych w nim, cennych dla naszego organizmu, substancji czyni go naturalnym lekiem na wiele chorób. W składzie oleju lnianego znajdziemy:

 • kwas alfa linolenowy, zwany kwasem omega-3,
 • kwas linolowy, inaczej nazywany kwasem omega-6,
 • kwas oleinowy, czyli kwas omega-9,
 • nasycone kwasy tłuszczowe,
 • naturalną witaminę E.

Olej lniany jest godnym uwagi zamiennikiem wielu leków, suplementów diety oraz kosmetyków, mających na celu poprawić wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Właściwości kwasów omega-3 i omega-6, znanych jako NNKT, nie są jednak pomocne wyłącznie w zachowaniu zdrowia oraz pięknego wyglądu.

Jednym ze stosunkowo nowych, zaskakujących zastosowań oleju jest używanie go w procesie odchudzania. Mimo że zwrot "olej na odchudzanie" brzmi jak oksymoron, produkt ten skutecznie wspomaga całą kurację odchudzającą. Polecany jest przez wielu dietetyków na całym świecie oraz ma nam zapewnić trwałe i widoczne rezultaty. W czym tkwi sekret tego produktu i dlaczego warto zaopatrzyć się w butelkę tłoczonego na zimno oleju lnianego?

Działanie oleju lnianego

Dzięki swoim odchudzającym właściwościom olej lniany tłoczony na zimno może zostać nazwany naturalnym spalaczem tłuszczu. Jak to możliwe, że, paradoksalnie, tłuszcz sprzyja procesowi odchudzania? Olej lniany powstaje dzięki wykorzystywaniu nasion lnu, które zawierają duże ilości błonnika. To natomiast nie tylko podkręca metabolizm, ale także poprawia perystaltykę jelit. Ponadto, kwasy tłuszczowe zawarte w oleju lnianym pomagają w zachowaniu odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi. Jak wynika z wielu badań, poziom ten jest wyjątkowo wysoki u osób otyłych.

Na tym jednak nie kończy się szereg działań wspomagających kuracje odchudzające. Olej lniany zwiększa produkcję prostaglandyn, oczyszcza wątrobę i pobudza produkcję kwasów żółciowych. Dzięki temu tłuszcz spalany jest nie tylko szybko, ale także w zadziwiająco dużych ilościach.

Ludzki organizm nie jest w stanie sam go wyprodukować, dlatego dostarczanie tłuszczów zawartych w tym oleju jest koniecznością. Znajdujące się tam kwasy NNKT produkują natomiast hormony odpowiedzialne za trawienie, produkcję insuliny i przechowywanie tłuszczu. Co za tym idzie, więcej tłuszczów zamienianych jest na energię. To z kolei powoduje uczucie sytości i skutecznie zmniejsza głód i apetyt.

Jak stosować olej lniany?

Znając skład oraz ogrom korzyści wynikających ze stosowania oleju lnianego w procesie odchudzania, pozostaje nam tylko stosowanie go w odpowiedni sposób. Przede wszystkim, olej lniany nie służy do smażenia potraw. Wysoka temperatura skutecznie i nieodwracalnie wyzbywa się cennych składników znajdujących się w oleju i zmienia nie tylko jego właściwości, ale także smak. Z tego powodu, nie należy kupować tego produktu w dużych marketach, gdzie narażony jest na oddziaływanie nieodpowiedniej temperatury oraz światła. Optymalnym rozwiązaniem jest spożywanie od 1 do 3 łyżek stołowych dziennie. Taką porcję można dodać także do ulubionej sałatki, twarogu lub koktajli.

Rozpoczynając dietę, staramy się odrzucić niezdrowe jedzenie, węglowodany oraz tłuszcze. Należy pamiętać jednak, że nie każdy tłuszcz ma negatywny wpływ na naszą sylwetkę. Ten, zawarty w oleju lnianym, okazuje się niezbędny dla naszego zdrowia oraz pięknego wyglądu i witalności.

Łącząc swoją dietę z regularnym stosowaniem oleju lnianego, możemy zapewnić sobie nie tylko korzyści zdrowotne, ale także wspomóc cały proces odchudzania. Korzystanie z powszechnie znanych, naturalnych produktów jest często najlepszym i niezawodnym sposobem na osiągnięcie upragnionego wyglądu oraz kondycji zdrowotnej. W przeciwieństwie do reklamowanych suplementów, będących nienaturalnymi, niezdrowymi oraz, często, nieefektywnymi rozwiązaniami, olej lniany gwarantuje wspaniałe rezultaty oraz brak skutków ubocznych.

Co mówią o nas klienci?

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Ewa Nowak, dodano: 3 lipca 2020 | 14:52
sklep internetowy: Olini.pl
Jak zwykle na medal (i to złoty)! Serdecznie każdemu polecam. Pod każdym względem.
Przeczytaj opinię
Nick: Kasia, dodano: 3 lipca 2020 | 14:06
sklep internetowy: Olini.pl
Polecam gorąco produkty ollini!
Przeczytaj opinię