W poszukiwaniu naturalnych metod łagodzenia kaszlu warto sięgnąć po syrop sosnowy. Bardzo często pytacie nas, na jaki kaszel warto go stosować? Czy syrop sosnowy można przyjmować na noc? Czy syrop sosnowy dla dzieci to dobry pomysł? Wyjaśniamy raz na zawsze!
Spis treści:
Syrop z sosny na kaszel
Kaszel towarzyszący sezonowym infekcjom potrafi być naprawdę uciążliwy. Nie da się normalnie spać, mówić, bawić. Szczególnie dotkliwie przez kaszel przechodzą dzieci. Zwłaszcza małe, które nie potrafią samodzielnie wycierać nosa i nie rozumieją konieczności odkrztuszania wydzieliny. Niestety kaszel niezwykle często towarzyszy różnym schorzeniom dróg oddechowych, które dzieciakom potrafią się przytrafiać nawet kilka razy w roku. Zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy pogoda jest zmienna oraz wiosną, kiedy alergia na pyłki wzmaga stany zapalne.
Syrop z pędów sosny na kaszel
Syrop sosnowy jest produktem, który otrzymuje się z młodych pędów sosny, zbieranych wczesną wiosną — pomiędzy początkiem kwietnia i połową maja. Pędy sosny są bogate w naturalne substancje, takie jak olejki eteryczne, flawonoidy i związki żywiczne, które mają działanie wykrztuśne i przeciwzapalne.
Na co pomaga syrop z pędów sosny?
Syrop z sosny może pomóc w łagodzeniu kaszlu poprzez rozrzedzanie wydzieliny, łagodzenie podrażnionego gardła i wspomaganie oczyszczania dróg oddechowych.
Na jaki kaszel syrop sosnowy?
Syrop sosnowy jest powszechnie stosowany zarówno na kaszel suchy, jak i mokry. Syrop z pędów sosny w kaszlu suchym może działać łagodząco na podrażnione gardło. W przypadku kaszlu suchego syrop sosnowy może pomóc w nawilżeniu i złagodzeniu podrażnionych dróg oddechowych, zmniejszając tym samym odczucie suchości i dyskomfort.
Syrop z sosny w kaszlu mokrym pomaga rozrzedzić zalegającą wydzielinę i oczyszczać drogi oddechowe.
Czy syrop sosnowy można przyjmować na noc?
Niektórzy uważają, że syrop sosnowy można przyjmować również na noc, ponieważ działa on łagodząco na podrażnioną śluzówkę gardła, co może przynieść ulgę podczas snu. Wiele osób dostrzega jednak, że wykrztuśne działanie syropu sosnowego może wzmagać odruch kaszlu podczas nocnego odpoczynku. Aby zmniejszyć nasilenie kaszlu i zapewnić spokojny sen polecamy Wam sposób, w jaki podajemy syrop własnym dzieciom — w równych odstępach: wcześnie rano, w okolicach południe i ostatni raz w okolicy godziny 17.00.
Syrop sosnowy na kaszel dla dzieci?
Syrop sosnowy jest jednym z najlepiej przebadanych produktów naturalnych. Może być bezpiecznie stosowany u dzieci, jednak zawsze należy przestrzegać zaleceń lekarza pediatry. Z lekarzem warto konsultować wprowadzenie nowych produktów u dzieci, nawet kiedy chodzi o rzeczy w 100% naturalnie, jak syrop z pędów sosny Olini.
Dawkowanie syropu sosnowego dla dzieci
Jak w przypadku wszystkich produktów naturalnych o silnym działaniu, także i zastosowanie syropu sosnowego dla dzieci powinno być dostosowane do wieku i masy ciała dziecka. To także rzecz, którą warto skonsultować się z pediatrą w celu uzyskania odpowiednich wskazówek dotyczących stosowania syropu sosnowego u najmłodszych.
Syrop z sosny na kaszel
Syrop sosnowy może być skutecznym naturalnym środkiem zarówno na kaszel suchy, jak i mokry. Jego szerokie spektrum działania sprawia, że tam, gdzie trzeba łagodzić, łagodzi, a tam, gdzie pomóc oczyszczać, oczyszcza. Dobra wiadomość jest też taka, że to jeden produkt dla całej rodziny. Syrop z pędów sosny, po konsultacji z lekarzem, może być stosowany jednakowo u dorosłych, seniorów i dzieci. Przy kaszlu nieustającym lub nasilającym się warto poszerzyć diagnozę, ponownie korzystając z opieki medycznej.