Olejek eteryczny Biwakowy Olini
- Mieszanka 6 eterycznych olejków na wakacje
- Do kominka i dyfuzora
- O letnim, cytrusowo-ziołowym zapachu
wydajna - jednorazowo wystarczy parę kropel
roślinna alternatywa dla DEET
można używać przy dzieciach od lat 6
Mieszanka olejków eterycznych zamiast moskitiery
Kochamy wodę, biwaki, namioty i las oraz wieczory na balkonie i tarasie. Aby nic nie popsuło nam humorów, stworzyliśmy Olejek Biwakowy. W 100% naturalny i o zapachu przyjemnym tylko dla ludzi i domowych zwierząt.
Skąd wiemy, że działa?
Sylwia z naszego zespołu, autorka jego receptury, wypróbowała go w swoim ogrodzie. Przez trzy tygodnie łączyła w mieszanki i testowała różne naturalne olejki eteryczne. Oceniała ich zapachy i skuteczność. Pewnego dnia owady zaczęły uciekać jak najdalej od kominka zapachowego. Wtedy wiedziała, że to jest to!
Skuteczną okazała się mieszanka sześciu olejków eterycznych. Olejek Biwakowy zawiera:
Warto wiedzieć
Wyprodukowano w: Polska
Dla kogo: Dla fanek i fanów biwaków nad jeziorem i wędrówek po lasach i łąkach, a także miłośniczek i miłośników letnich kolacji na tarasie, spania przy otwartych oknach i przyjęć w ogrodzie. Do aromaterapii.
Dzieci: Można stosować przy dzieciach powyżej 6 roku życia. Nigdy nie zostawiaj kominka lub dyfuzora bez kontroli w pobliżu dzieci poniżej 6 roku życia.
Zapach: Świeży, orzeźwiający, cytrusowo-ziołowy.
Jak używać: Do stosowania w dyfuzorach i kominkach aromaterapeutycznych, opcjonalnie - niewielką ilość można stosować na tkaninę - chusteczkę, poduszkę/ubranie etc.
Informacja dla alergików: Citral*, Limonene*, Geraniol*. *alergeny naturalnie występujące w olejkach eterycznych
Z czym łączyć: Z olejem roślinnym: w masażu aromaterapeutycznym, do balsamu do smarowania przeciw komarom, w celu złagodzenia swędzenia po ugryzieniu, do kąpieli; z alkoholem i wodą: w celu stworzenia sprayu do spryskania ubrań lub rozpylenia w pomieszczeniu/na tarasie/balkonie (do buteki z atomizerem). W Zestawie Biwakowym ze Świecą Biwakową o tym samym zapachu.
Termin przydatności: 12 miesięcy
Przechowywanie: Olejek należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, z dala od źródeł ciepła, światła oraz dzieci.
Przeciwwskazania: Nie spożywać. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie używać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Unikać okolic oczu i błon śluzowych. Nie zaleca się dla kobiet w ciąży.
Skład
INCI: Cymbopogon Citratus Oil, Cymbopogon Winterianus Oil, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Mentha Piperita Oil, Pogostemon Cablin Oil, Lavendula Angustifolia Oil, Citral*, Limonene*, Geraniol* . *alergeny naturalnie występujące w olejkach eterycznych. Skład PL: Mieszanka olejków eterycznych: olejek z trawy cytrynowej, olejek cytronellowy, olejek ze słodkiej pomarańczy, olejek z mięty pieprzowej, olejek paczulowy, olejek lawendowy
Olejek Biwakowy – jak pachnie?
Nasz olejek pachnie cytrusowo i orzeźwiająco, a przez to odpręża i poprawia nastrój.
Dzięki cytronelli, którą czuć w nim najmocniej, a także woni trawy cytrynowej, jego zapach przywodzi na myśl nagrzaną od słońca skórkę cytrusów. Nuta słodkiej pomarańczy dodaje mu ciepła, a głębi – ziemista i lekko egzotyczna paczula. Ziołowy aromat zawdzięcza mięcie pieprzowej. Dzięki woni francuskiej lawendy, która uspokaja, warto rozpylić go przed snem.
Olejek cytronelowy
Olejek citronella może, według badań, zniechęcać do ataku kleszcze. W pracy z 2017 roku został wymieniony wśród 11 olejków eterycznych, za którymi te owady nie przepadają.
Z kolei olejek citronella na komary działa myląco. Jego woń sprawia, że nie mogą zlokalizować swojej ofiary. Pod względem skuteczności porównuje się go do DEET (według opracowania 2011 roku)!
Olejek z trawy cytrynowej (olejek lemongrasowy)
Zgodnie z badaniem z 2011 roku, olejek lemongrasowy na komary działa tak, jak moskitiera. Dla 95% z nich jest nie do zniesienia.
Według innego opracowania, zapach olejku z trawy cytrynowej zniechęcał do ataku 76% kleszczy. Radził sobie też z meszkami, co wykazało badanie z 2013 roku.
Olejek pomarańczowy
Większość owadów nie znosi cytrusowych zapachów. Jaki olejek na kleszcze będzie równie skuteczny, co olejek cytrynowy, cytronellowy czy z trawy cytrynowej? Jak pokazuje badanie z 2017 roku, dobrze poradzi sobie z nimi olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy.
Według badania z 2018 roku, jego zapach może odeprzeć także ataki komarów, much i mrówek.
Według innych źródeł, olejek pomarańczowy będzie trzymał z dala od Ciebie też pająki, osy, pchły i wszy.
Olejek miętowy
Według opracowania z 2017 roku, kleszcze nie lubią olejku z mięty pieprzowej.
Istnieje wiele anegdotycznych dowodów na to, że nie przepadają za nim też pająki. Ponieważ wąchają i smakują nogami, mogą unikać miejsc, które są nimi spryskane.
Według tezy z 2010 roku, olejek z mięty pieprzowej działa na argentyńskie mrówki (może poradzi sobie też z polskimi?), i to do siedmiu dni po aplikacji!
Olejek paczulowy
Już w 1995 roku naukowcy udowodnili skuteczność eterycznego olejku z paczuli. Mole uciekały, jak tylko wyczuły jego woń. Jego zapachu nie lubią też komary.
Olejek lawendowy
Według badania z 2002 roku, dorosłe komary uciekały przed zapachem olejku lawendowego. Jego aromatu nie lubią również kleszcze.
Mieszanka olejków eterycznych – jak używać?
Nasz olejek stosuj do dyfuzorów i kominków aromaterapeutycznych i ciesz się cytrusowym aromatem. Możesz też zrobić z nim spray do pomieszczeń i na zewnątrz.
Przepis na spray
Składniki:
- 100 ml alkoholu
- kilka kropel Olejku Biwakowego
- atomizer
Sposób przygotowania:
- Wymieszaj olejek z alkoholem.
- Przelej do butelki z atomizerem.
- Wstrząśnij przed użyciem.
Wskazówki:
- Zamiast alkoholu możesz użyć przeterminowanego octu, np. jabłkowego.
- Eksperymentuj z ilością olejku.
- Spryskuj nim ubranie, pomieszczenia lub framugi okien (nigdy nie skórę), co 1 h.
5 powodów, dla których warto nam zaufać
Wierzymy, że można jeść zdrowo, naturalnie i smacznie, a produkty tworzyć z troską o ludzi i środowisko.
Świeżość
Nasze produkty powstają w małych, rzemieślniczych partiach. Krótka droga, bezpośrednio z naszej olejarni do Twoich rąk, daje gwarancję świeżości.
Natura i nauka
Natura idzie u nas w parze z nauką. Nasze produkty regularnie trafiają pod lupę badaczy. Część receptur tworzymy wraz z naukowcami. Nasze produkty polecają specjaliści: dietetycy, farmaceuci oraz lekarze. I tysiące klientów!
Dobry skład
Składniki naszych produktów pochodzą z czystych regionów Polski i świata. Współpracujemy z małymi, lokalnymi dostawcami i rodzinnymi firmami, którym bliskie są nasze wartości.
Jak od babci
Jesteśmy rzemieślnikami i tradycyjne receptury odtwarzamy z sercem. Dzięki temu nasze produkty smakują jak domowe. Są świeże, naturalne, z prostym składem, co czuć w każdym kęsie i łyku.
Bezpieczna dostawa
Każdy wysyłany produkt przechodzi przez nasze ręce. Z troską o cenny skład na czas transportu nasze produkty chronimy przed światłem słonecznym za pomocą wytrzymałego opakowania.