Kombucha imbirowa z probiotykami Olini
- Z żywymi kulturami bakterii Lactobacillus acidophilus
- Żywy, delikatnie musujący napój
- Naturalna – niefiltrowana i niepasteryzowana
- Z wydłużonej, dwumiesięcznej fermentacji
19,4 kcal/100 ml
niska wartość energetyczna
wegańska
Kombucha imbirowa – właściwości
Nasza kombucha z imbirem to smaczny sposób na ocet w Twojej diecie. Połącz ją z kostkami lodu, listkami mięty i plasterkiem cytryny i wznoś toast za swoje zdrowie każdego dnia!
Swój delikatny smak i właściwości zawdzięcza wydłużonej, dwumiesięcznej fermentacji. Jest kwaśniejsza niż tradycyjna kombucha. Zawiera też więcej kwasów organicznych, jak np. kwas octowy – 1,9×10⁴ jtk/ml.
Jest niepasteryzowana, niefiltrowana i żywa, przez co przyjemnie musuje. Orzeźwia i szybko gasi pragnienie, nawet w upalne lato. Rano postawi Cię na nogi lepiej niż kawa. Sprawdzi się też na imprezie. Ma poręczną butelkę i bąbelki, które nie uderzą Ci do głowy.
Dodaliśmy do niej probiotyki Lactobacillus acidophilus – 1,6×10³ jtk/ml. Może stać się kolejnym po kefirze, kiszonej kapuście czy kimchi fermentowanym produktem w Twojej diecie.
Jest dla Ciebie, jeśli lubisz naturalne napoje o prostym składzie i bez dodatku cukru. Nasza octowa kombucha imbirowa to tylko 19 kcal na 100 ml!
Jak powstaje nasza imbirowa kombucha?
Nasza octowa kombucha imbirowa swój charakter zawdzięcza procesowi produkcji. Jak on przebiega?
- Napar
Powstaje z liści herbaty oolong. To mniej popularna odmiana herbaty – stanowi tylko 2% jej światowej produkcji. Łączy w sobie cechy czarnej i zielonej herbaty.
- SCOBY
Do bazy dodawany jest cukier – nierafinowany, trzcinowy – i kolonia bakterii i drożdży (tzw. SCOBY, potocznie zwana grzybkiem). Napędzają one proces fermentacji.
- Właściwa fermentacja
Przebiega w kontrolowanych warunkach, w temperaturze ok. 20°C i w zbiornikach z dostępem do tlenu. Trwa około dwa miesiące, czyli trzy razy dłużej niż tradycyjnie. Kończy się, gdy napój uzyska odpowiednie pH – 4,5 i smak.
- Leżakowanie
Po fermentacji gotowy napój przelewa się do pojemników, tzw. tanków, w których się chłodzi i leżakuje. Tu jego smak nabiera głębi.
- Przechowywanie
Kombuchę przelewa się do butelek. Przechowuje się je w temperaturze 2-5°C. Dzięki temu napój zachowuje swoje walory smakowe i zapachowe.
Warto wiedzieć
Wyprodukowano w: Polska
Dla kogo: Polecamy głównie dorosłym, seniorom. Nastolatki powinny ją pić za zgodą opiekunów, bo może zawierać niewielką ilość alkoholu. Dla osób, które lubią rano sączyć wodę z octem jabłkowym; dla szukających naturalnych alternatyw dla kawy, napojów alkoholowych lub 0% czy gazowanych napojów z cukrem; dla aktywnych; dla szukających fermentowanych produktów spożywczych.
Smak: Świeży, orzeźwiający.
Zapach: Delikatny, charakterystyczny dla octu.
Kolor: Żółty.
Konsystencja: Płynna; napój jest lekko gazowany.
Osad: Osad na dnie lub zawiesina na wierzchu kombuchy to zjawiska naturalne. Są cechami żywego, niefiltrowanego, w 100% naturalnego produktu wysokiej jakości.
Jak używać: Solo oraz w napojach i daniach.
Zalecana dzienna porcja spożycia: Jeśli zaczynasz przygodę z piciem kombuchy, na początek spożywaj 50 ml napoju dziennie. Po kilku dniach zwiększ jego ilość do około 200 ml. W tym czasie pij dużo wody.
Z czym łączyć: Soki, syropy, owoce liofilizowane Olini.
Data minimalnej trwałości: 6 miesięcy.
Przechowywanie: Przechowywać w lodówce w temperaturze 2-5°C. Po otwarciu spożyć w ciągu 48 godzin. Jeśli po upływie tego czasu smak, zapach i wygląd produktu się nie zmieniły, nadal można go pić.
Przeciwwskazania: Nie poleca się jej stosowania przez kobiety w ciąży i matki karmiące. Uważać powinny osoby ze stwierdzonymi chorobami wątroby i zmagające się z grzybicą przewodu pokarmowego czy cierpiące na reumatyzm, miażdżycę, reumatoidalne zapalenie stawów, kamicę szczawianową, biegunki lub zespół jelita drażliwego.
Składniki
Woda filtrowana, cukier, herbata oolong, sok z imbiru, kultura mikroorganizmów kombucza, żywe kultury bakterii Lactobacillus acidophilus.
Wartości odżywcze
Wartości odżywcze | w 100g |
Wartość energetyczna | 82 kJ / 19,4 kcal |
tłuszcz | 0,0 g |
w tym kwasy tłuszczowe nasycone | 0,00 g |
węglowodany | 3,7 g |
– w tym cukry | 3,2 g |
białko | 0,1 g |
sól | 0,22 g |
Może zawierać alkohol pochodzący z naturalnej fermentacji | <0,5 % |
Kombucha imbirowa – zastosowanie
Nasza kombucha imbirowa sprawdzi się:
- na śniadanie – celebruj z nią każdy poranek, możesz pić ją na czczo
- w imbirowym smoothie – dodaj ją zamiast wody
- podczas obiadu – możesz pić ją do posiłku lub dodawać do potraw
- do dań kuchni azjatyckiej – zastąpi wino choya, pasuje do sushi
- po treningu – to naturalny izotonik
- w pracy, podczas nauki – pij ją, gdy czeka Cię wzmożony wysiłek umysłowy
- na wycieczce – ugasi pragnienie podczas pikniku, spaceru czy wspinaczki
- na imprezie – możesz pić ją solo lub przyrządzić z niej moktajl
Jak zacząć?
Na początek wystarczy 50 ml kombuchy dziennie. Po kilku dniach można zwiększyć jej ilość do około 200 ml. Warto pić w tym czasie dużo wody.
Jak pić?
Kombucha smakuje najlepiej, gdy jest schłodzona.