Płatki róży w miodzie Olini
- Kremowy, łatwo się rozsmarowuje
- Wysoka zawartość witaminy C
- Prawdziwy, czysty, świeży i z dużą ilością enzymów
przebadany przez Państwowy Instytut Badawczy
z rodzinnej pasieki wędrownej w Lubuskiem
Miód z płatkami róży z pasieki wędrownej
Nasz naturalny miód z płatkami róży swoje walory zawdzięcza pasiece wędrownej z Lubuskiego. Jej idea polega na tym, że pszczelarze przenoszą ule z miejsca na miejsce, aby miały pod dostatkiem nektaru i pyłku z kwitnących roślin. Pszczele domy ustawia się więc przy sadach, polach i w lasach.
Świeżość miodu czuć w każdym jego kęsie! To dlatego, że przelewa się go do słoików, gdy jest jeszcze płynny. Krystalizuje się z czasem. Następnie miesza się go z suszonymi płatkami róży.
Płatki róży w miodzie czy miód z różą?
Jeśli, jak my, uwielbiasz płatki róży w każdej formie: świeżo zerwane latem, we flakoniku perfum, w buteleczce olejków eterycznych, słoiczka konfitury z płatków róży, syropu do herbaty, to wypróbuj je w połączeniu ze słodkim miodem.
Jak tylko odkręcisz słoiczek, to przekonasz się, że miód z płatkami róży pachnie jak nadzienie ciepłego, lukrowanego pączka. I tak smakuje!
Róża damasceńska to jedna z najbardziej aromatycznych odmian róży i to jej płatki dodają magii temu miodowi.
Płatki róży w miodzie – właściwości
W 100% naturalny, surowy miód, zawiera:
- witaminy z grupy B
- minerały – wapń, magnez, mangan, fosfor, potas, cynk
- antyoksydanty
- aminokwasy
- enzymy
- prebiotyki
Spożycie miodu może wspomagać ogólny stan zdrowia i chronić przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.
Jedz go, aby zmniejszyć kaszel. Badania wykazują, że miód może być równie skuteczny, co niektóre leki!
Warto miód spożywać, gdy drapie w gardle. Działa antybakteryjnie i pomaga w zwalczaniu drobnoustrojów, które mogą powodować infekcje.
Miód ma także korzystny wpływ na trawienie. Spożywanie 1-2 łyżeczek miodu na pusty żołądek może przynieść ulgę przy delikatnych problemach z układem pokarmowym.
Jedzenie miodu wspomaga też pamięć i koncentrację.
Przeciwutleniacze, które zawiera, mogą wspierać prawidłową pracę serca.
Płatki róży
Nie tylko są pyszne i aromatyczne, ale i zdrowe. Róże wykorzystywane są od tysięcy lat w celach leczniczych!
Niektóre badania sugerują, że pewne związki zawarte w różach mogą odgrywać rolę w zmniejszaniu lęku i wprowadzania się w stan relaksu.
Płatki róży w miodzie – dla kogo?
Miód z płatkami róży jedz zwłaszcza, kiedy:
- jesteś seniorką/seniorem
- właśnie przechodzisz menstruację
- masz gorszy nastrój
- czujesz niepokój
- uprawiasz sport i szukasz dodatkowego źródła energii
- jesteś na diecie bezglutenowej
Warto wiedzieć
Wyprodukowano w: Polska
Dla kogo: Dla dzieci i dorosłych, przy wsparciu odporności.
Dzieci: Dietetycy nie zalecają podawania miodu dzieciom poniżej roczku.
Smak: Miód jest bardzo słodki w smaku, dodatek róży nadaje mu pysznego „pączkowego” aromatu. Całość smakuje jak najlepsza różana konfitura. Miód rzepakowy z płatkami róży to bardzo udane połączenie - to jeden z najbardziej wyrazistych miodów z dodatkami w naszej miodowej ofercie.
Zapach: Miód pachnie kwiatowo.
Konsystencja: Kremowa, z płatkami róży. Czasem zbierają się one na wierzchu miodu - wystarczy go więc trochę zamieszać.
Kolor: Miód rzepakowy przed krystalizacją ma kolor złota. Po okresie krystalizacji przybiera bardzo jasną barwę. Dodatkowo, wskutek kremowania, może stać się mleczno-biały. Miód rzepakowy z dodatkiem płatków róży ma piękną, bladoróżową barwę.
Jak używać: Na kanapkę, do: herbaty, smoothie, szota i lemoniady, a także jako polewę do lodów, naleśników i gofrów oraz ciastek.
Informacja dla alergików: Miód to naturalny produkt pszczeli. Osoby cierpiące na alergię powinny zachować ostrożność.
Termin przydatności: Termin przydatności do spożycia to 24 miesiące od daty powstania miodu (znajdziesz ją na tylnej etykiecie), niezależnie od daty otwarcia. Wszystkie nasze miody pochodzą z małej, zaprzyjaźnionej pasieki, która produkuje miody w małych partiach w okresie kwitnienia danej rośliny.
Przechowywanie: Miód z płatkami róży ma długi termin ważności, lecz aby zachował swoje właściwości jak najdłużej, musi być odpowiednio przechowywany. Najlepiej przechowywać go w suchym i chłodnym miejscu. Ważne, aby słoik był szczelnie dokręcony, ponieważ miód łatwo chłonie zapachy oraz wilgoć.
Skład
95% miód rzepakowy kremowany, 5% suszone płatki róży damasceńskiej
Płatki róży w miodzie dla dzieci
- Jak podawać dzieciom Miód z płatkami róży? Najprościej na łyżeczce lub kromce chleba!
- Twoja pociecha nie je miodu? Dzieci uczą się przez obserwację rodziców, więc Ty ze smakiem pałaszuj pszczeli rarytas na ich oczach.
- Miodem osłodzisz dziecku chorowanie – jego składniki wesprą młody organizm w walce z bakteriami.
- Płatki róży w miodzie to też alternatywa dla słodyczy i marketowych kremów do smarowania.
Od kiedy Miód z płatkami róży dla dzieci?
Według dietetyków, można podawać go dzieciom, które skończą pierwszy rok życia.
Miód z płatkami róży – zastosowanie
- Z napojami
Miodem posłodzisz zimową herbatę, białą kawę, jak z najlepszej kawiarni, lemoniadę, mleko pachnące różami czy szota. Rozpuszczaj go w przestudzonych płynach (ok. 42°C).
- W smoothies
Miód z płatkami róży to idealny dodatek do smoothie, które doda Ci energii!
- Do deserów i słodkich dań
Miód z płatkami róży może być składnikiem ciasteczek, pierniczków i ciast. Zastąpisz nim biały cukier. Możesz polewać nim także naleśniki, gofry i lody. Pycha!
- Na kanapkę
Pomysł na szybką, a jednocześnie wartościową przekąskę? Posmaruj miodem kromkę chleba!
- W sałatkach
Zaskocz swoich gości miodowo-różanym sosem do sałatki. Jak go zrobić? Miód możesz wymieszać z octem jabłkowym, sosem sojowym i oliwą. Dopraw solą i pieprzem. I voilà!
Płatki róży w miodzie – cena
Od czego, zależy, ile kosztuje miód z płatkami róż? Droższy będzie produkt:
- niezanieczyszczony, bez cukru czy resztek jesiennego syropu skrobiowego
- z potwierdzonym składem
- o dużej zawartości enzymów
- o odpowiedniej gęstości i konsystencji
- dobrze przechowywany, świeży, właściwie produkowany
- przebadany
Płatki róży w miodzie – gdzie kupić?
Wybieraj tylko zaufane miejsca, jak Olini. Z nami masz pewność, że Twój miód z płatkami róży:
- Pochodzi z Polski
Jest ryzyko, że miody z europejskich pasiek będą zawierały pozostałości np. po lekach dla pszczół. Te nie są u nas dopuszczalne, ale stosuje się je np. na Węgrzech czy Ukrainie. - Jest nieprzetworzony, o wysokiej wartości odżywczej
Większość miodów, które można znaleźć w marketach, jest pasteryzowana. Wysoka temperatura zabija niepożądane grzyby, może też poprawić kolor i teksturę produktu. Usuwa krystalizację i wydłuża okres przydatności do spożycia. Jednocześnie niszczy wiele korzystnych składników odżywczych miodu, jak np. enzymy. - Powstał z dbałością o pszczoły
Wspierasz tym samym pszczelarzy w prowadzeniu pasiek i opiekowaniu się pszczołami w obecnych warunkach klimatycznych. - To produkt świadomej konsumpcji
Pokazujesz, że warto wybierać produkty od lokalnych pszczelarzy i rodzinnych pasiek, które dbają o środowisko naturalne i pracowników oraz tworzą produkty najwyższej jakości, bezpieczne dla zdrowia. - Pochodzi z zaufanych pasiek i pszczelarzy
Często małe pasieki nie mają stron internetowych i na Facebooku. Pszczelarze sprzedają swoje miody zazwyczaj bezpośrednio albo na bazarach i rynkach, festiwalach i cyklicznych targach żywności. - Wiesz, co jesz
Nasze produkty przebadało w 2023 roku Laboratorium Badania Jakości Produktów Pszczelich w Puławach Państwowego Instytutu Badawczego. Wykazało ono, że nasze miody są wysokiej jakości, spełniają normy, nie są fałszowane i są prawidłowo przechowywane.
Prawdziwy miód rzepakowy z płatkami róży od Olini
Badania potwierdziły, że nasz miód rzepakowy:
- Jest czysty i naturalny
To znaczy, że nie zawiera zanieczyszczeń mechanicznych ani cukru czy dekstryn skrobiowych. Nie jest też podgrzewany.
- Ma skład zgodny z nazwą i opisem
W badaniach potwierdzono, że skład miodu jest zgodny z wymaganiami Rozporządzeń Ministra Rolnictwa i Rozwoju. To znaczy, że masz pewność, że w słoiczku znajduje się ten, a nie inny, miód.
- Zawiera duże ilości enzymów
W miodach Olini liczba aktywnych enzymów przekracza normę (> 8 liczby diastazowej). Wynosi ona od 15,8 do 28,3.
- Ma właściwą konsystencję i gęstość
To znaczy, że wpływ na jego właściwości fizyczne ma dominująca roślina z której powstał, a nie proces produkcji czy sposób przechowywania.
- Jest świeży i odpowiednio przechowywany
Świadczy o tym niska zawartość FHM (jego duże stężenie występuje, gdy miód trzyma się np. w zbyt wysokiej temperaturze). Norma to 30 bądź 40 mg/kg, a w naszych miodach nie przekroczyła 4,3 mg/kg (a często była dużo niższa).
Na podstawie Badania Państwowego Instytutu Badawczego – Laboratorium Badania Jakości Produktów Pszczelich w Puławach (2023 r.).
5 powodów, dla których warto nam zaufać
Wierzymy, że można jeść zdrowo, naturalnie i smacznie, a produkty tworzyć z troską o ludzi i środowisko.
Świeżość
Nasze produkty powstają w małych, rzemieślniczych partiach. Krótka droga, bezpośrednio z naszej olejarni do Twoich rąk, daje gwarancję świeżości.
Natura i nauka
Natura idzie u nas w parze z nauką. Nasze produkty regularnie trafiają pod lupę badaczy. Część receptur tworzymy wraz z naukowcami. Nasze produkty polecają specjaliści: dietetycy, farmaceuci oraz lekarze. I tysiące klientów!
Dobry skład
Składniki naszych produktów pochodzą z czystych regionów Polski i świata. Współpracujemy z małymi, lokalnymi dostawcami i rodzinnymi firmami, którym bliskie są nasze wartości.
Jak od babci
Jesteśmy rzemieślnikami i tradycyjne receptury odtwarzamy z sercem. Dzięki temu nasze produkty smakują jak domowe. Są świeże, naturalne, z prostym składem, co czuć w każdym kęsie i łyku.
Bezpieczna dostawa
Każdy wysyłany produkt przechodzi przez nasze ręce. Z troską o cenny skład na czas transportu nasze produkty chronimy przed światłem słonecznym za pomocą wytrzymałego opakowania.