Propolis Olini
- „Naturalny antybiotyk” - zwalcza bakterie, wirusy i grzyby
- Dzięki niemu dostarczysz swojemu organizmowi cennych składników
- O mocnym, korzennym zapachu
świeżo pozyskany, z tegorocznych zbiorów
z rodzinnej pasieki wędrownej w Lubuskiem
Propolis pszczeli – właściwości
Kit pszczeli nazywa się „naturalnym antybiotykiem”, bo zwalcza drobnoustroje – bakterie, wirusy i grzyby. Może wspomagać leczenie chorób i im zapobiegać.
Sięgnij po niego, gdy złapało Cię przeziębienie, grypa lub masz anginę.
Pomoże na bóle gardła i stany zapalne w jamie ustnej.
Jedzony codziennie może poprawić ogólną odporność organizmu.
Stosuj go, aby mieć więcej siły i energii.
Nalewka z kitu pszczelego przeciwdziała chorobom płuc i oskrzeli.
Ten skarb z ula obniża poziom złego cholesterolu we krwi i ciśnienie tętnicze.
Propolis wykorzystywany jest też w leczeniu wielu schorzeń układu pokarmowego.
A jak lubisz krzyżówki, to może być pomocny w skupieniu się i zapamiętywaniu.
Naturalny propolis zawiera setki substancji odkrytych przez naukowców i jeszcze więcej tych, których wciąż nie nazwano. Na razie wiadomo, że ma w składzie:
- polifenole
- flawonoidy
- estry
- terpeny
- woski i olejki eteryczne
- witaminy – A, B1, B2, B6, C, D, E
- minerały – m.in. cynk, cynę, krzem, żelazo, glin, potas, chrom, magnez, mangan
Propolis – dla kogo
Jedz kit pszczeli, jeśli:
- jesteś seniorką/seniorem
- ciągle łapiesz przeziębienia, chorujesz na grypę czy anginę
- właśnie wychodzisz z choroby
- chcesz obniżyć cholesterol i ciśnienie tętnicze
- cierpisz na wrzody żołądka
- cierpisz na chorobę płuc i oskrzeli
- czujesz osłabienie i zmęczenie
- jesteś na diecie bezglutenowej
Warto wiedzieć
Wyprodukowano w: Polska
Dla kogo: Polecamy dzieciom i dorosłym, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, a także na wzmocnienie przy rekonwalescencji i spadku sił oraz przy infekcjach gardła i jamy ustnej oraz na obniżenie poziomu cholesterolu.
Dzieci: Dietetycy nie zalecają podawania propolisu dzieciom poniżej roczku.
Smak: Korzenny, cynamonowy smak.
Zapach: Propolis wyróżnia się specyficznym korzennym zapachem, który określany jest często jako cynamonowy lub balsamiczny.
Konsystencja: Występuje w postaci twardych zbitych grudek. W dotyku jest gumowy, w wyższych temperaturach robi się miękki, lepki i wodnisty.
Kolor: Barwa zależy od materiału roślinnego z którego został zebrany - zwykle jest ciemny, brunatny, prawie czarny.
Jak używać: Do nalewki propolisowej, bezalkoholowego roztworu propolisowego lub w maści propolisowej.
Informacja dla alergików: Propolis to naturalny produkt pszczeli. Osoby cierpiące na alergię powinny zachować ostrożność.
Termin przydatności: Termin przydatności do spożycia to 24 miesiące od daty powstania (znajdziesz ją na tylnej etykiecie), niezależnie od daty otwarcia. Wszystkie nasze produkty pszczele pochodzą z małej, zaprzyjaźnionej pasieki, która produkuje je w małych partiach w okresie kwitnienia danej rośliny.
Przechowywanie: Propolis ma długi termin ważności, lecz aby zachował swoje właściwości jak najdłużej, musi być odpowiednio przechowywany. Najlepiej przechowywać go w suchym i chłodnym miejscu. Ważne, aby słoik był szczelnie dokręcony, ponieważ propolis łatwo chłonie zapachy oraz wilgoć.
Składniki
100% surowy propolis (naturalny, bezalkoholowy)
Propolis dla dzieci
- Jak podawać dzieciom kit pszczeli? W postaci plasterka na skórę (wystarczy rozgrzać go w palcach, aby był plastyczny) lub możesz też zrobić maść propolisową na wazelinie.
- Starszemu dziecku można dać kawałek propolisu do żucia w ustach czy podać w bezalkoholowej mieszance.
- Zacznij od bardzo małych ilości i powoli zwiększaj dawkę, jeśli dziecko dobrze go toleruje.
- Twoja pociecha nie chce jeść propolisu? Dzieci uczą się przez obserwację rodziców, więc zachęcisz je sięganiem po takie naturalne metody leczenia.
Od kiedy propolis dla dzieci?
Według dietetyków, propolis można podawać dzieciom, które skończą pierwszy rok życia.
Kit pszczeli – zastosowanie
Propolis pszczeli jest szeroko stosowany przez przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. Jest składnikiem kosmetyków do ciała, włosów i twarzy. Najczęściej występuje w regenerujących kremach do skóry, w żelach myjących do cery wrażliwej czy w produktach na grzybicę skóry i paznokci. Pojawia się też w maskach, odżywkach i szamponach do pielęgnacji włosów suchych, bez blasku i łamliwych.
Ze względu na swoje właściwości często można znaleźć go w składzie naturalnych płynów do higieny intymnej oraz w pastach do mycia zębów. Osobom, które cierpią na parodontozę, zapalenia jamy ustnej, pleśniawki czy afty może też pomóc żucie surowego propolisu.
W medycynie ludowej stosowany jest najczęściej w postaci nalewki na spirytusie.
Jak spożywać propolis?
- Z olejem
Propolis możesz rozpuścić w np. oliwie z oliwek, przez tzw. kąpiel wodną. Miksturę podgrzewaj do temperatury nie większej niż 70°C i mieszaj przez około 30-60 minut.
- Na surowo
Weź suchą grudkę propolisu i żuj do momentu, aż nabierze kleistej konsystencji. Gdy zacznie się kruszyć w ustach, możesz ją wypluć.
- Z wodą i miodem
Rozcieńcz 1 łyżeczkę nalewki bezalkoholowej z propolisu z wodą i miodem. Możesz ją dodać też do soku z wodą lub ostudzonej herbaty (ok. 42°C).
Kit pszczeli z pasieki wędrownej
Jaki jest propolis pszczeli Olini?
Kolor propolisu zależy od roślin, z których powstał. Może być brunatny, a nawet czarny. Pachnie korzennie, cynamonowo, balsamicznie. Tak też smakuje. W temperaturze do 15°C posiada twardą, kruchą konsystencję. Wystarczy go potrzeć w dłoniach, żeby stał się miękki, lepki i łatwy w obróbce.
Jak powstaje kit pszczeli?
Nasz naturalny propolis swoje walory zawdzięcza pasiece wędrownej z Lubuskiego. Jej idea polega na tym, że pszczelarze przenoszą ule z miejsca na miejsce, aby miały pod dostatkiem kwitnących drzew, zwłaszcza topoli, olch i iglaków oraz kwiatów.
Pszczoły zebraną substancję mieszają z miodem, nektarem i pyłkiem, po czym transportują do ula. Tam mieszają ją z pyłkiem kwiatowym lub woskiem. Następnie używają jej do budowy ula i uszczelniania gniazd.
Pszczoły wytwarzają niewiele propolisu. Z jednej i rodziny można uzyskać 50-150 g kitu na rok. To prawdziwy rarytas!
Propolis – cena
To, ile kosztuje propolis, zależy od jego:
- świeżości – propolis z ostatnich zbiorów i świeżo pozyskany, będzie droższy, niż ten starszy, który długo stał na półkach
- sposobu produkcji – więcej kosztował będzie kit pszczeli czysty, bez sztucznych dodatków
- pochodzenia – lokalny, regionalny propolis będzie droższy, niż zagraniczny
- certyfikatów jakości, czystości i autentyczności
Propolis – gdzie kupić?
Wybierając kit pszczeli od Olini:
- Masz pewność, że pochodzi z Polski
Kit pszczeli mamy od zaprzyjaźnionych pszczelarzy z rodzimej pasieki. Wybraliśmy polskich dostawców, ponieważ jest ryzyko, że ten z europejskich pasiek będzie zawierał pozostałości, np. po lekach dla pszczół. Te nie są dopuszczalne w naszym kraju, ale stosuje się je np. na Węgrzech czy w Ukrainie.
- Wspierasz polskich pszczelarzy w prowadzeniu pasiek i zapewniasz pszczołom opiekę
Dzięki temu pomagasz zachować populację tych owadów w obecnych warunkach klimatycznych.
- Promujesz świadomą konsumpcję
Wspierasz pszczelarzy, którzy dbają o środowisko naturalne i tworzą produkty najwyższej jakości, bezpieczne dla zdrowia.
- Nie musisz szukać pasiek i pszczelarzy samodzielnie
Niełatwo jest dotrzeć do zaufanych pszczelarzy. Często nie mają oni swoich stron internetowych czy na Facebooku. Kit pszczeli sprzedają bezpośrednio ze swojej pasieki lub na lokalnych bazarach, rynkach, festiwalach czy cyklicznych targach żywności.
- Wiesz, że ten produkt zachwyci Cię smakiem, aromatem i jakością
Masz pewność, że Twój propolis jest świeży, a przez to aromatyczny i intensywniejszy w smaku. Ten, który ma rok i więcej zaczyna tracić swoje walory i właściwości.
5 powodów, dla których warto nam zaufać
Wierzymy, że można jeść zdrowo, naturalnie i smacznie, a produkty tworzyć z troską o ludzi i środowisko.
Świeżość
Nasze produkty powstają w małych, rzemieślniczych partiach. Krótka droga, bezpośrednio z naszej olejarni do Twoich rąk, daje gwarancję świeżości.
Natura i nauka
Natura idzie u nas w parze z nauką. Nasze produkty regularnie trafiają pod lupę badaczy. Część receptur tworzymy wraz z naukowcami. Nasze produkty polecają specjaliści: dietetycy, farmaceuci oraz lekarze. I tysiące klientów!
Dobry skład
Składniki naszych produktów pochodzą z czystych regionów Polski i świata. Współpracujemy z małymi, lokalnymi dostawcami i rodzinnymi firmami, którym bliskie są nasze wartości.
Jak od babci
Jesteśmy rzemieślnikami i tradycyjne receptury odtwarzamy z sercem. Dzięki temu nasze produkty smakują jak domowe. Są świeże, naturalne, z prostym składem, co czuć w każdym kęsie i łyku.
Bezpieczna dostawa
Każdy wysyłany produkt przechodzi przez nasze ręce. Z troską o cenny skład na czas transportu nasze produkty chronimy przed światłem słonecznym za pomocą wytrzymałego opakowania.