Dyfuzja olejków eterycznych poprzez ciepło ciała
Zacznijcie inhalacje od przygotowania własnego olejku na zapalenie zatok i katar. Przyda się Wam do stosowania miejscowego lub aromaterapeutycznego masażu. Taki olejek ma szerokie zastosowanie, które obejmuje:
- rozcieranie kilku kropli olejku w dłoniach (np. olejek lawendowy na zatoki) i wdychanie ich regularnie w ciągu dnia
- nacieranie klatki piersiowej na noc
- masowanie ciała, zwłaszcza miejsc pokrytych tkanką tłuszczową, przez którą olejki mogą dostać się także do krwi
- przygotowanie aromaterapeutycznej kąpieli, po której całe ciało pachnie olejkiem, i uwalnia jego zapach przez dłuższy czas
Działanie olejku eterycznego bywa bardzo silne. Dlatego przygotowując swoją mieszankę, zacznij od niedużej ilości kropli. Z czasem, możesz spróbować zwiększyć ilość olejku eterycznego rozpuszczonego w oleju bazowym (Oleju ze słodkich migdałów, oleju kokosowym, oliwie z oliwek).
Przykładowy przepis na olejek na zatoki - olejek eukaliptusowy
Olej bazowy 10 ml + Olejek tymiankowy 2 krople + olejek eukaliptusowy na zatoki 2 krople + Olejek lawendowy na zatoki 2 krople.
Przykładowy przepis na olejek na zatoki - olejek z drzewa herbacianego
Miska wody o temperaturze około 55 stopni Celsjusza + Olejek z drzewa herbacianego (ok. 3 krople) - wdychać przez około 10 minut.
Olejki eteryczne trzymaj w szklanym kroplomierzu. Jeśli chcesz stosować olejek także w ciągu dnia, świetnym pomysłem będzie także buteleczka typu roll-on, którą możesz mieć ze sobą zawsze i wszędzie, by użyć kilku kropli olejku, natrzeć dłonie i wdychać zapach i poczuć ulgę w zapaleniu zatok.
Olejek 6 Magów - do stosowania wspomagająco w problemach zdrowotnych lub jako profilaktyka, zapewniająca odporność i dobre samopoczucie.