Znów was zaskakujemy! Do sklepu właśnie dodaliśmy oleje do twarzy i włosów. To chyba naturalna kolej rzeczy, bo wiemy, że oleje roślinne to mnóstwo dobroci, z której można czerpać na wiele sposobów. Wybraliśmy dla was trzy oleje, tłoczone na zimno, które idealnie sprawdzą się w pielęgnacji różnych rodzajów cery i włosów. Każdy z nich ma inne zadanie, wszystkie razem tworzą idealną bazę pod naturalną pielęgnację. Oleje tłoczone na zimno, nierafinowane, o najcenniejszych właściwościach.
Spis treści:
Olej rycynowy
Twarz, włosy, skóra głowy, paznokcie i rzęsy — właściwości oleju rycynowego sprawiają, że jest jednym z najbardziej uniwersalnych produktów naturalnych do pielęgnacji.
Olej rycynowy to wyjątkowe bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin cennych dla urody. Znajdziecie tu m.in. omega-3 i omega-6, kwas rycynolowy oraz tokoferol.
Olej rycynowy właściwości
Wzmacniające
Dobry pomysł to olej rycynowy do włosów niskoporowatych i średnioporowatych.
Aplikowany w odpowiedni sposób wzmacnia, odżywia, nabłyszcza i nawilża włosy. Olej rycynowy na włosy ma właściwości przyciemniające, o czym powinny pamiętać blondynki i miłośniczki naturalnej siwizny, którym zależy na utrzymaniu jasnego odcienia włosów.
Antybakteryjne
Kwas rycynolowy poprawia mikrokrążenie krwi i działa antybakteryjnie. Z powodzeniem można go wykorzystać do olejowania skóry głowy. Olej rycynowy na skórę głowy będzie działał regulująco na sebum i PH skóry. Może też pomóc w problemach bakteryjnych i grzybiczych. Rozważcie jego zastosowanie, jeśli macie łupież, lub przetłuszczające się włosy.
Uniwersalne
Olej rycynowy na włosy można używać do olejowania na mokro lub sucho. Możecie dodać go do ulubionej odżywki i zostawić na 20 do 40 minut bądź po wymieszaniu pół na pół z innym olejem, nałożyć bezpośrednio, nawet na całą noc.
Olejek rycynowy rzęsy najłatwiej nakładać za pomocą specjalnej szczoteczki (jak ta do tuszu). Codzienne zastosowanie na noc zapewnia wzmocnienie i pogrubienie pojedynczych włosów, przyciemnienie koloru oraz mniejsze wypadanie.
Olejek rycynowy na twarz można stosować punktowo na zmiany trądzikowe, jako serum na noc, dodatek do kremu lub olejku OCM. Zastosowany w odpowiednich proporcjach będzie działał regulująco, ujędrniająco i antybakteryjnie.
Olej z rokitnika
190 prozdrowotnych składników, zamkniętych w jednej kropli. To nas do niego przekonało! Olej z rokitnika zaskoczył nas na tyle, że pojawił się na naszej liście od razu. Z jego cennych właściwości skorzystają cera, skóra, włosy, paznokcie.
Nasz Olej z rokitnika powstaje z samych owoców rokitnika i jest bogaty w: antyoksydanty, aminokwasy, kwasy tłuszczowe: omega-3 i omega-6, kwas palmitynowy, kwas oleinowy, kwas linolowy, linolenowy, flawonoidy, fosfolipidy, luteina, kwas foliowy, garbniki, kwasy organiczne (cytrynowy, jabłkowy, nikotynowy), makroelementy (sód, magnez, siarka, mangan, miedź), mikroelementy i cukry, witaminy: prowitaminę A, witamina E, Witaminy C, K, z grupy B, PP itd. Uff, długo można wymieniać, dlatego nazwaliśmy go królem pielęgnacji. Olej z rokitnika to idealny olej do twarzy i idealny olej do włosów. Król!
Olej z rokitnika właściwości
Przeciwstarzeniowe i nawilżające
Olej z rokitnika ma wiele właściwości, jest m.in. ceniony za bardzo wysoką zawartość karotenoidów, fitosteroli i flawonoidów, które spowalniają proces starzenia. Nawilża skórę i wspomaga produkcję kolagenu, idealny olej na zmarszczki, który doskonale ujędrnia skórę twarzy.
Regenerujące
W oleju z rokitnika czają się garbniki, gotowe do działania antybakteryjnego, przeciwzapalnego i regenerującego. Olej z rokitnika zawiera także wysokie stężenie kwasu palmitynowego, składnika wchodzącego w skład związków budulcowych ludzkiej skóry, odpowiedzialnych za regenerację naskórka. To wszystko sprawia, że olej z rokitnika korzystnie wpływa na uszczuplenie blizn czy rozstępów.
Redukujące sebum
Olej z rokitnika to także olej do cery trądzikowej - doskonale niweluje objawy trądziku oraz olej do cery tłustej - zmniejsza ilość wydzielanego sebum. W przeciwieństwie do wielu kosmetyków do skóry trądzikowej olej z rokitnika leczy przebarwienia i stany zapalne bez wysuszania skóry. Redukcja sebum i nawilżenie w jednym. Można? Można!
Olej z pestek malin
Wielozadaniowy hit ostatnich lat. Pojawił się na naszej liście jako pierwszy, no bo jak to tak bez niego. No nie można.... Wciąż trudno nam uwierzyć, że w tak małych pesteczkach może się kryć tyle dobroci, dla każdego rodzaju skóry. Olej z pestek malin to idealny olej do cery tłustej nie zapycha, nie pozostawia tłustego filtra (dzięki zawartości kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6). Idealny olej do cery suchej, która pokocha go za nawilżenie i zapobieganie przed utratą wilgoci.
Olej z pestek malin właściwości
Nawilżające
Wszystko dzięki zawartości Omega-6 i Omega-3. Chronią przed utratą wilgoci. Cera odwdzięczy się miękkością i wygładzeniem. Idealnie sprawdzi się jako olej do włosów - do olejowania włosów i serum na suche końcówki włosów.
Regenerujące
Olej z pestek malin to idealny olej do cery tłustej. Zawiera Omega-6 i Omega-3, które łagodzą podrażnienia i stany zapalne. Wspomaga również produkcję elastyny i kolagenu. Cera odwdzięczy się regeneracją. Idealny olej do włosów i skóry głowy - łagodzi stany zapalne i zwalcza łupież.
Odmładzające
Olej z pestek malin to także olej przeciwzmarszczkowy, idealny do cery dojrzałej, dzięki zawartości przeciwutleniaczy i antyoksydantu w postaci witaminy E, zwanej także witaminą młodości.
Olej ze słodkich migdałów
Klasyk pielęgnacji. Uniwersalny. Najbardziej znany jako olej na rozstępy w ciąży i idealny olej do pielęgnacji skóry niemowląt. Lekki, szybko się wchłania. Odpowiedni dla każdego typu cery. Otula lekko migdałowym zapachem, pewnie dlatego tak trudno mu się oprzeć ;) Nawilżenie, ujędrnienie, aromaterapia. Love <3
Olej ze słodkich migdałów właściwości
Nawilżające
Emolient, bogaty w kwas oleinowy (63 do 73%) oraz kwas linolowy (21-29%). Regeneruje barierę lipidową skóry, doskonale nawilża i zmiękcza naskórek. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filtru. Zawartość protein, soli mineralnych, witamin A, E, D i z grupy B sprawia, że Olej ze słodkich migdałów świetnie nawilża i regeneruje włosy.
Łagodzące podrażnienia
Olej ze słodkich migdałów idealnie sprawdzi się do pielęgnacji niemowląt - nawilży delikatną skórę niemowląt i małych dzieci, dodatkowo złagodzi podrażnienia i wytworzone pod pieluszką zaczerwienienia. Idealny olej do skóry trądzikowej - dzięki zawartości cynku oraz witamin z rodziny B, w szczególności B1 i PP, działa kojąco na skórę z łojotokiem i trądzikiem.
Regenerujące i ujędrniające
Olej ze słodkich migdałów polecany jest szczególnie kobietom w ciąży, których skóra wymaga bardzo delikatnej, ujędrniającej i nawilżającej pielęgnacji.
Oleje do włosów i twarzy Olini - zastosowanie
Oleje kosmetyczne mają mnóstwo zastosowań w pielęgnacji twarzy, skóry głowy, włosów i całego ciała. Poniżej znajdziecie kilka najpopularniejszych:
- Maseczki na twarz
- Dodatek do ulubionego kremu do twarzy, serum
- Dodatek do ulubionej oliwki, kremu, balsamu
- Dodatek do masek, odżywek, szamponów
- Olejowanie włosów i serum na końcówki włosów
- Oleje do skóry głowy
- Baza pod podkład
- Bezpośrednio na twarz - nawilży, ujędrni skórę oraz opóźni procesy starzenia - szczególnie olej z pestek malin
- Płyn do demakijażu - szczególnie szczególnie olej ze słodkich migdałów
- Do pielęgnacji skóry maluszka (zamiast oliwki) - szczególnie olej ze słodkich migdałów
- Balsam, który nawilża i zapobiega powstawaniu rozstępów - szczególnie olej ze słodkich migdałów
- Krem pod oczy - szczególnie olej ze słodkich migdałów i olej z pestek malin.