Olejowanie włosów olejem z czarnuszki? Tak! Olej z czarnuszki to (zaraz obok oleju kokosowego, lnianego i oleju ze słodkich migdałów) jeden z najchętniej wybieranych olejów do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Nie bez powodu! Olej z czarnuszki genialnie wygładza, pomaga w problemach skórnych, przyspiesza porost włosów, odżywia skórę głowy. Stosowanie oleju z czarnuszki jest szczególnie polecane do: olejowania włosów na długości, wcierki wzmacniającej skórę głowy, odgniatania loków. Nie wyobrażamy sobie już życia bez włosingowych rytuałów z udziałem oleju z czarnuszki. Bardzo chcemy, byście i Wy poznali powody, dla których warto wypróbować olej z czarnuszki na włosy. Bo naprawdę warto!
Spis treści:
- Dlaczego warto stosować olej z czarnuszki na włosy?
- Olej z czarnuszki - właściwości
- Jak wybrać olej z czarnuszki na włosy?
- Olej z czarnuszki - właściwości konserwujące włos
- Olej z czarnuszki zastosowanie - na skórę głowy
- Olej z czarnuszki zastosowanie - wypadanie włosów
- Olej z czarnuszki zastosowanie - porost włosów
- Olej z czarnuszki zastosowanie - odgniatanie loków
- Olej z czarnuszki na siwe włosy
- Olej z czarnuszki jak używać
- Olej z czarnuszki jak zmyć
Dlaczego warto stosować olej z czarnuszki na włosy?

Olejowanie włosów olejem z czarnuszki? Tak! Pewnie domyślacie się, że zimnotłoczony, nierafinowany olej z czarnuszki jest bogaty w wyjątkowo cenne dla włosów (i skóry głowy) składniki. Mówi się zarówno o obecności w oleju z czarnuszki bezcennych nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin, biotyny, steroli, jak i przeciwutleniaczy. To składniki, dzięki którym możecie stosować olej z czarnuszki na włosy wysokoporowate i wypadające, a także przy problematyczne. Olejek z czarnuszki na włosy pomoże także suchej i swędzącej skórze głowy.
Olej z czarnuszki właściwości
Wiele razy słyszeliśmy, że olej z czarnuszki to bogactwo:
- witamin A, B1, B2, PP, C i E
- beta-karotenu
- steroli
- biotyny
- przeciwutleniaczy
- nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-9.
ZOBACZ TAKŻE: Właściwości oleju z czarnuszki
Jak wybrać olej z czarnuszki na włosy?
Skoro w oleju z czarnuszki kryje się tyle pozytywnie wpływających na włosy składników, to jaki olej z nasion czarnuszki wybrać do pielęgnacji włosów? Polecamy Wam wyłącznie ten 100% naturalny, tłoczony na miejscu olej z czarnuszki, sprzedawany zaraz po wytłoczeniu - tak jak nasz, w Olini. W waszych opinii wiemy, że takim olejem z czarnuszki nie tylko pielęgnujecie urodę, ale też doprawiacie jedzenie lub wzmacniacie odporność. To dla nas oznacza, że jakość naszego oleju z czarnuszki jest świetna i spełnia wasze oczekiwania! Wystarczy już kilka kropli oleju, by włosy nabrały blasku a skóra głowy przestała swędzieć!
Takiego testu z pewnością nie przejdą drogeryjne „oleje z czarnuszki”, pełne sztucznych dodatków, konserwantów i silikonów, które potrafią stanowić nawet 90% składu! To sygnał ostrzegawczy. Czytajcie więc etykiety i odpuśćcie te produkty, w których Nigella Sativa Seed Oil znajduje się na jednym z ostatnich miejsc w składzie.
Olej z czarnuszki - właściwości konserwujące włos
Olej z czarnuszki na jakie włosy? Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-9 to coś, za co pokochacie olej z czarnuszki na włosy wysokoporowate lub włosy kręcone - także w kolorze blond (głęboki kolor oleju z czarnuszki nie przyciemni włosów).
Olej z czarnuszki to olej wielonienasycony, a to oznacza, że jego cząsteczki są duże. Nie wnikają w głąb włosa, więc go nie obciążają i nie rozprostowują skrętu. Za to świetnie konserwują włos od zewnątrz. Olejek do włosów z czarnuszki domyka łuski włosowe, zapewniając jednocześnie odpowiedni poziom nawilżenia.
Olej z czarnuszki zastosowanie - na skórę głowy
Wybierzcie olej z czarnuszki także, jeśli Waszym problemem jest uporczywy świąd, podrażnienia skalpu. Wiele razy słyszeliśmy, że można stosować olej z czarnuszki, regularnie do masażu głowy, może pomóc skórze uwolnić się od problemów, wzmocni cebulki włosów i pomoże w stymulowaniu wzrostu włosów.
Olej z czarnuszki zastosowanie - wypadanie włosów
Olejowanie włosów i skóry głowy olejem z czarnuszki to także sposób na zwiększenie ilości włosów. Otulone olejem z czarnuszki włosy, rzadziej się łamią i rozdwajają. Odżywione i wzmocnione cebulki, to znacznie mniej włosów wypadających samoczynnie, które mogą was wystraszyć przy myciu czy czesaniu.
Olej z czarnuszki zastosowanie - porost włosów
Wzmocnione cebulki, to także szybszy wzrost włosa, ale nie zapominajmy, że badania wskazują, że olej z czarnuszki posiada w swoim składzie także (zachwalaną przez osoby zapuszczające włosy) biotynę! Dzięki biotynie możecie stosować olej z czarnuszki na skórę głowy, bo przyczynia się do wydłużenia fazy aktywnego wzrostu włosa. Jest to czas, w którym włos pozostaje połączony z mieszkiem włosowym, dzięki temu jest mocno odżywiany. W ten sposób wydłuża się jego szansa, by przyrastać na długość.
Jeśli stosowanie oleju z czarnuszki na skórę głowy wejdzie wam w nawyk, to będziecie mogli zaobserwować także sporo zupełnie nowych włosów. Takich króciutkich, tuż przy skórze włosów, nazywanych przez fryzjerów, trychologów i doświadczone włosomaniaczki „baby hair”. Tak, to te włoski, które lubią odstawać i często psuć wygładzoną fryzurę ;)
Olej z czarnuszki zastosowanie - odgniatanie loków
Ostatnie, ale godne uwagi stosowanie oleju z czarnuszki na włosy dotyczy ich modelowania. Olej z czarnuszki sprawdzi się, jeśli Wasze włosy mają tendencję do kręcenia się - możecie wydobyć ich naturalny skręt, używając stylizatory (pianki, kremy do loków, żele, odżywki bez spłukiwania). Niestety są to produkty, które nie zawsze polubią się z waszymi włosami i często mają tendencję do tworzenia twardej, suchej powłoczki, dość niemiłej w dotyku. Olej z czarnuszki na włosy kręcone to świetny sposób, by usztywnione stylizatorem loki zamienić w miękkie, naturalnie wyglądające kędziorki. Wystarczą dwie krople oleju z czarnuszki roztarte w dłoni i kilka sekund ugniatania włosów z głową pochyloną w dół. Efekt naturalnej burzy loków gwarantowany!
Olej z czarnuszki na siwe włosy
Wiele osób pyta o to, czy olej z czarnuszki działa przyciemniająco na siwe włosy?
Tak mógłby sugerować jego ciemny kolor. Z doświadczenia wiemy, że blondynki mogą używać oleju z czarnuszki bez obawy o zmianę koloru. Dociążony i odżywiony włos może znacząco odmienić swój wygląd, a nawet robić wrażenie zmieniającego barwę. Nie jest to jednak efekt naturalnego „farbowania” włosów, jaki można uzyskać na dłuższy czas, stosując np. płukanki z kawy, herbaty, orzechów włoskich czy kory dębu.
Jak działa olej z czarnuszki na siwe włosy?
Także i tu nie powinniśmy spodziewać się pokrycia jaśniejszych włosów i wyrównania ich barwy. Po co więc olejować siwe włosy? Siwe włosy też zasługują na odpowiednią pielęgnację. Można nawet powiedzieć, że bardziej jej potrzebują. Kto włosy siwe posiada, ten wie, że łatwiej się łamią, bywają bardziej szorstkie od tych z prawidłowym poziomem melaniny, a czasami niesfornie odstają. Remedium na te problemy jest regularne olejowanie włosów siwych. Także w tej sytuacji olej z czarnuszki na siwe włosy wydaje się bardzo dobrym wyborem.
Olej z czarnuszki jak używać
Stosować olej z czarnuszki możecie na włosy suche lub podkład ze zmieszanej wody i miodu (1 łyżeczka na 100 ml wody). Ten drugi sposób zapewni dodatkowe, świetne nawilżenie. Jeśli macie problem z równomiernym nałożeniem oleju, możecie wypróbować także tzw. „rosół”, czyli krótkie moczenie włosów w misce z rozpuszczonym olejem. Olej może pozostać na włosach i skórze głowy ok. 20 min lub nawet całą noc. Olej z czarnuszki stosowany na całą noc (tzw. olejowanie) przynosi świetne efekty, jednak warto pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu głowy (czepek), by nie zniszczyć pościeli. Jeśli bardziej interesuje Was szybkie olejowanie, po ok. 20 minutach możecie nałożyć na olej ulubioną maskę lub odżywkę i pozostawić na kolejne 15-30 minut.
Olej z czarnuszki jak zmyć z włosów
Nie pokochacie olejowania, jeśli włosy po nim pozostaną tłuste i sklejone. Efekt sypkiej, lśniącej tafli zależy w dużej mierze od sposobu zmywania oleju. Użycie ładnego szamponu to nie wszystko. Olej z czarnuszki stosowany na włosy należy zemulgować odżywką lub maską, nałożoną równomiernie na włosy. Pozostawcie ją na kilka minut, by porządnie oczyściła włosy z resztek oleju. Możecie podkreślić efekty, stosując w finale swojego rytuału pielęgnacyjnego także płukankę z octu jabłkowego.
Poniżej znajdziecie instrukcję, krok po kroku, jak olejować włosy poszczególnymi olejami:
Olej z czarnuszki na włosy wysokoporowate
Olej z wiesiołka na włosy wysokoporowate
Olej lniany na włosy wysokoporowate
Olej ze słodkich migdałów na włosy średnioporowate