Spis treści:
- Oleje roślinne - pielęgnacja skóry i włosów
- Naturalne kosmetyki w waszym domu
- Korzyści, jakie niesie pielęgnacja twarzy, ciała i włosów olejami
- Naturalny olej do twarzy i ciała - jak to działa
- Naturalny olej do włosów - jak to działa
- Jak dopasować olej do potrzeb skóry i włosów
- Metody pielęgnacji Olejami
- Gdzie kupić dobry olej roślinny do pielęgnacji skóry i włosów?
Oleje roślinne - pielęgnacja skóry i włosów
Naturalna pielęgnacja skóry i włosów to ogrom korzyści, a zimnotłoczony olej to jeden kosmetyk o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Troskliwą, czułą opieką otacza każdą część ciała, a wybór takiej pielęgnacji chroni także naszą planetę. Pozwala nie zatruwać wód oraz ziemi chemią i niepotrzebnym plastikiem.
Naturalne kosmetyki w waszych domach
Z zastosowaniem tłoczonych w Olini olejów możecie stworzyć własną kosmetyczkę pełną prostych receptur kosmetycznych, bez szkodliwej chemii. Wzbogacicie nimi Wasze ulubione produkty lub stworzycie zupełnie nowe - z krótkim składem, bez uczulających barwników i konserwantów.
Stosowanie olejów to świetne rozwiązanie dla was, jeśli chcecie wiedzieć dokładnie, co znajduje się w kosmetyku i co nakładacie na skórę, włosy. Liczy się prosty skład, a my znamy całą drogę, jaką stosowane przez was dary natury, przeszły od pojedynczego ziarenka, do odżywczego oleju do olejowania włosów, czy olejku emulgującego, stosowanego do demakijażu.
Naturalna pielęgnacja olejami to także okazja, by rozpoznać potrzeby swojej skóry i włosów. Taka idealnie dopasowana, wyjątkowo bogata pielęgnacja, która dość szybko przynosi oczekiwane efekty, szczególnie jeśli zrezygnujecie z drogeryjnych kremów, masek itd.
Korzyści, jakie niesie pielęgnacja twarzy, ciała i włosów olejami:
- pielęgnacja bez szkodliwej chemii, barwników, konserwantów
- możliwość wzbogacenia już posiadanych kosmetyków
- bogactwo składników dla zdrowia i pięknego wyglądu
- wysoka jakość za niższą cenę
- mniej alergii
- możliwość samodzielnego opracowania receptur
- idealne dopasowanie kosmetyków do potrzeb skóry
- kosmetyki przyjazne planecie (zero waste!)
Naturalny olej do twarzy i ciała - jak to działa?
Naturalne oleje roślinne łączą się z sebum. Pozwalają na delikatne pozbycie się jego nadmiaru, nie doprowadzając do nadprodukcji. Nie podrażniają skóry, nie powodują zaczerwienień, przesuszenia, podrażnień.
Zawarte w zimnotłoczonych olejach składniki są przez skórę bardzo dobrze przyswajane i skutecznie przenikają w warstwy głębokie. Odżywiają skórę, sprawiają, że wygląda zdrowo i promiennie. W ten sposób pomagają także pozbyć się problemów: trądziku, suchych skórek, pękających naczynek. Zabezpieczają przed pojawianiem się nowych zmarszczek.
Naturalny olej do włosów - jak to działa?
Włosy to martwa tkanka, która jednak potrzebuje zabezpieczenia. Olej do włosów ma zabezpieczyć włos na długości, dzięki dostarczeniu kwasów omega i witamin, domknięciu łuski, dociążeniu włosa.
Miejscem, w którym można powalczyć o grubość, regenerację lub szybszy wzrost włosa jest natomiast skóra głowy. Oleje roślinne genialnie odżywiają cebulki i sprawiają, że włosy wyrastają gęstsze, mocniejsze, po prostu piękne. Z tego powodu polecamy Wam także olejowanie skalpu, czyli skóry głowy.
Jak dopasować olej do potrzeb skóry i włosów?
Oleje roślinne, tak jak każde inne kosmetyki, mają swoje właściwości, które należy dopasować do indywidualnych potrzeb. Dopasowanie oleju do potrzeb skóry to coś, nad czym warto się pochylić. Źle dobrana naturalna pielęgnacja twarzy, tak samo jak źle dopasowany kosmetyk, może urodzie zaszkodzić albo nie przynieść oczekiwanych rezultatów.
Olej do twarzy - jak dopasować?
Oleje do pielęgnacji twarzy dzielimy ze względu na zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Najlepiej jeśli dopasujecie olej do typu cery według tego schematu:
schnący olej do twarzy:
- 50% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych
- bardzo lekkie i szybkie wchłanianie
- cera trądzikowa i tłusta,
- olej lniany, olej z wiesiołka, olej z czarnuszki, olej z ogórecznika, olej z rokitnika.
półschnący olej do twarzy:
- 20% - 50% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych,
- lekka konsystencja i dobre wchłanianie,
- cera normalna i mieszana,
- olej ze słodkich migdałów, olej sezamowy, olej z pestek moreli, olej słonecznikowy, olej rzepakowy.
nieschnący olej do twarzy:
- 20% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych,
- długie wchłanialne,
- cera sucha, cera dojrzała
- olej z pestek malin, olej kokosowy, olej z pestek dyni, oliwa z oliwek, olej z orzechów laskowych.
Olej do włosów
By idealnie dopasować olej do typu włosa, należy zacząć od określenia typu porowatości włosów. Istnieją włosy niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate. Każdy z typów potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Aby trafnie określić typ porowatości, można udać się do trychologa lub wykonać jeden z testów online, które znajdziecie w wyszukiwarce. Wynik traktujcie jako wskazówkę, od czego zacząć. Dobrze dobrany olej pozwoli utrzymać odpowiednie nawilżenie włosów, dostarczy im cenny składników. Testujcie różne oleje roślinne w poszukiwaniu tego, który najbardziej spełni Wasze oczekiwania.
- olej do włosów niskoporowatych - olej kokosowy
- olej do włosów średnioporowatych- oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, olej z orzechów laskowych, olej z pestek moreli, olej z rokitnika, olej z gorczycy, olej ze słodkich migdałów,
- olej do włosów wysokoporowatych- olej lniany, olej z ogórecznika, olej z pestek dyni, olej z wiesiołka, olej z czarnuszki, olej konopny,
Metody pielęgnacji Olejami:
Chcecie zacząć, ale nie wiecie jak? Oto kilka z naszych propozycji, jak wykorzystać Oleje roślinne Olini w codziennej pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.
OCM - oleje do demakijażu
Oil cleansing method - to sposób oczyszczania ciała i twarzy, świetny do demakijażu. Szeroko stosowany w leczeniu trądziku. Poprawia wygląd i strukturę skóry, dodaje miękkości i elastyczności. Bardzo polecany także osobom z cerą suchą, wrażliwą, naczynkową. Oleje do demakijażu nadają się wprost idealnie.
Dwuetapowe oczyszczanie OCM
- Wybierajcie najlepszy dopasowany indywidualnie olej lub mieszajcie dwa oleje np. CERA TŁUSTA: olej z pestek malin + oliwa z oliwek.
- Porcją oleju wykonajcie masaż twarzy.
- Użyjcie muślinowej lub bambusowej ściereczki do usunięcia resztek oleju wraz z makijażem, nadmiarem sebum itd.
- W drugim etapie oczyszczania przyda się zastosowanie łagodnego środka myjącego.
- By na koniec przywrócić skórze właściwe PH, warto spryskać ją hydrolatem.
Jednoetapowe OCM z olejkiem emulgującym
- Wybierajcie dopasowany olej lub wymieszajcie dwa oleje np. CERA SUCHA: olej z rokitnika + olej lniany.
- W buteleczce połączcie oleje z emulgatorem (zakupisz w drogerii lub przez internet) np. SLP pochodzenia roślinnego: 10 ml emulgatora + 100 ml oleju.
- Porcją oleju wykonajcie masaż twarzy.
- Użyjcie muślinowej lub bambusowej ściereczki do usunięcia resztek oleju wraz z makijażem, nadmiarem sebum itd.
- Na koniec spryskajcie skórę hydrolatem.
Okluzja
Planujecie stosować kwas hialuronowy, skwalan, bogate serum z witaminą C? Pamiętajcie, że na produkty nawilżające trzeba nakładać działający okluzyjnie olej! Okluzja zamknie nałożone substancje wewnątrz skóry i zapobiegnie wysuszaniu naskórka. W tym przypadku świetnie sprawdzą się oleje: olej z pestek malin, olej z rokitnika, lub olej ze słodkich migdałów.
Odbudowa płaszcza hydrolipidowego
Każdy, kto dużo eksperymentował ze skórą, stosował antybiotykoterapię, maści dermatologiczne lub zbyt silne oczyszczanie, może wykorzystać pielęgnację olejami do odbudowania płaszcza hydrolipidowego skóry. Oto nasza olejowa propozycja dla odbudowy w ok. 2 tygodnie:
- wprowadźcie codzienne oczyszczanie OCM
- po kontakcie z wodą stosujcie hydrolaty w celu przywrócenia PH
- nakładajcie na skórę kwas hialuronowy lub skwalan
- odżywcze sera przykrywajcie bogatym olejem (olej z pestek malin, olej z rokitnika lub olej ze słodkich migdałów), czyli warstwą okluzyjną.
Glinki z dodatkiem olejów
Sposobem na wykorzystanie oleju w pielęgnacji twarzy, szyi, dekoltu, skóry pleców są także glinki. Oto jeden z pomysłów na świetną, wygładzającą i nawilżającą maseczkę:
- Dwie łyżeczki czerwonej glinki + 2,5 ml oleju ze słodkich migdałów + 2,5 ml wody
- Wymieszajcie drewnianą lub plastikową łyżeczką (niewskazany kontakt z metalem!)
- Nałóżcie na twarz na ok. 20 min. Nie dopuszczajcie do zaschnięcia - spryskując regularnie wodą lub hydrolatem.
- Dokładnie zmyjcie wodą i cieszcie się piękną, nawilżoną i promienną cerą
Olejowanie włosów
Polecamy Wam sprawdzony przez nas rytuał olejowania włosów dopasowanym do porowatości włosa olejem np. włosy niskoporowate - olej kokosowy, średnioporowate - olej z rokitnika, wysokoporowate - olej z czarnuszki.
- Podkład: woda z miodem nakładany z pomocą spryskiwacza
- Olejowanie włosów przez wgniatanie go na długości, pasmo po paśmie (1 łyżka oleju). Pozostawienie na ok. 20-40 minut.
- Emulgowanie oleju odżywką (nałożenie odżywki bezpośrednio na olej). Pozostawienie na kolejne 20-40 minut
- Mycie skóry głowy łagodnym szamponem
- Zastosowanie płukanki z octu z jabłek rubin (1 łyżka octu + 0,5 l wody)
Gdzie kupić dobry olej roślinny do pielęgnacji skóry i włosów?
W rodzinnej olejarni Olini powstają niefiltrowane, nierafinowane oleje, pełne kwasów omega, witamin i bogatych składników, bezcennych dla skóry i włosów. Tłoczenie na zimno pozwala nam uchronić bezcenne właściwości zamknięte w ziarnach roślin.
To dary natury, z których wydobywamy maksimum bezcennych witamin, mikroelementów, nienasyconych kwasów i innych składników, które w formie zgrabnej butelki z ciemnego szkła (dodatkowa ochrona!), dostarczamy tuż pod Wasze drzwi.
Jakość naszych olejów została potwierdzona tysiącami opinii opisujących precyzyjnie ich wyjątkowe działanie, kolor, zapach, intensywność. Sięga po nie coraz więcej osób, z zupełnie różnymi potrzebami.
Pielęgnacja twarzy, ciała i włosów - nasze oleje bardzo się w niej sprawdziły, dlatego część z nich wyposażyliśmy w ułatwiające aplikację pielęgnacyjną pipety (olej z pestek malin, olej z rokitnika, olej ze słodkich migdałów). Feedback nie pozostawia wątpliwości - przyroda daje nam genialne, najwyższej klasy, naturalne kosmetyki!