ALERGIA? 🤧 Nie w tym roku! Sięgnij po Olej z czarnuszki!
Tłoczony zawsze na zimno
Bezpieczna dostawa od 7,49 zł
Darmowa dostawa od 199 zł
Świeże oleje z rodzinnej olejarni
media_article_110

Olej lniany na włosy

Zuzanna Adamkiewicz-Kiwer
11 sie 2019

Naturalne kosmetyki wcale nie muszą być drogie. Nie trzeba też odwiedzać wyszukanych drogerii czy sklepów z wyjątkowymi produktami. Wartościowe kosmetyki, które wspomogą pielęgnację waszych włosów, znajdziecie w... lodówce! Takim właśnie produktem jest świeży, tłoczony na zimno olej lniany. Zamiast substancji chemicznych znajdziecie w nim niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i lignany. Olej lniany często polecają trycholodzy i fryzjerzy. Czy już was przekonaliśmy? :) Jeśli nie, to czytajcie dalej!
Bestseller
drop Tłoczony na świeżo, łagodny w smaku, pozbawiony goryczy
c Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 (ALA) – 56,96 g/100 g
star Korzystna proporcja omega-3 i omega-6 – ok. 3,5:1
hand Przebadany przez zespół Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Olej lniany Olini
Wysokolinolenowy
(1964 opinie)

15,00 zł

Olejowanie włosów i skóry głowy olejem lnianym

Olej lniany to naturalny kosmetyk, który znajdziesz w swojej kuchni. To prawdziwa bomba wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, z czego ponad połowa to kwas linolenowy, czyli omega 3. Kwasy te mają silne wartości odżywcze, działają wzmacniająco na włosy, chronią przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, do tego korzystnie wpływają na skórę głowy. Warto podkreślić też działanie witaminy E, którą zawiera olej lniany. Witamina ta nazywana witaminą młodości to silny przeciwutleniacz. Jej działanie to nie tylko opóźnianie procesów starzenia, ale też natłuszczanie, odżywianie i regeneracja, a także nawilżanie.

Jeśli chodzi o pielęgnacyjne zastosowanie, wielonasycony olej lniany to genialny olej do włosów wysokoporowatych i kręconych. Warty uwagi także, jeśli zastanawiacie się jakie oleje do włosów średnioporowatych wybrać. Duże cząsteczki oleju lnianego nie obciążają włosa, za to świetnie konserwują go od zewnątrz, zamykając wewnątrz odpowiednie nawilżenie. Jeśli borykacie się z problemem suchej i łuszczącej się skóry głowy olejowanie stosujcie także na skalp.

Olej lniany na włosy - witamina młodości

Stosowanie oleju na włosy w ostatnim czasie jest bardzo popularną techniką pielęgnacyjną. Korzeni tej metody należy szukać w Azji, gdzie kobiety od wieków stosowały oleje do pielęgnacji włosów, dobierając je do swojej czakry, zgodnie z założeniami medycyny ajurwedyjskiej. Warto sięgnąć po nasz rodzinny skarb – olej lniany – stosowany na włosy przywróci im nawilżenie i blask.

Olej lniany zawiera witaminę E, szeroko stosowaną w pielęgnacji włosów i ciała. To witamina młodości, neutralizująca wolne rodniki. Witamina E obecna w oleju lnianym to dodatkowe nawilżenie, ochrona przed osłabieniem - łamaniem, wypadaniem, rozdwajaniem się końcówek

Olej lniany do włosów - ligniany

Ligniany to nieocenione wsparcie przy wypadaniu włosów. Według badań ligniany pomagają regulować gospodarkę hormonalną i w efekcie minimalizują problemy wynikłe z niewłaściwego poziomu hormonów. Jeśli waszym problemem jest wypadanie włosów na tle hormonalnym, spróbujcie włączyć olej lniany do diety i regularnej pielęgnacji.

Jak stosować olej lniany w diecie

Wiemy od was, że włosy stają się mocniejsze, piękniejsze i zdrowsze, jeśli w diecie zagościł olej lniany. Pamiętajcie jednak, że olej lniany nie może być podgrzewany ze względu na znaczną zawartość NNKT, które ulegają niszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury. Spożywajcie go wyłącznie na zimno, dodawajcie do sałatek, surówek, past i pieczywa. Aby maksymalnie wykorzystać dobroczynne działanie oleju lnianego na włosy, używajcie go również zewnętrznie.

Jak stosować olej lniany - olejowanie włosów

Polecamy olej lniany do włosów wysokoporowatych i średnioporowatych. Olej lniany możecie nakładać w sposób, który najbardziej Wam odpowiada. My polecamy nasze trzy ulubione sposoby:

  • olejowanie włosów na sucho (uważaj, by nie przesadzić z ilością!)
  • olejowanie włosów na podkład z miodu (100 ml wody + łyżka miodu Olini)
  • olejowanie włosów w tzw. “rosole” (umieszczenie włosów w misce z olejem rozpuszczonym w wodzie)

Podkład z miodu pod olej lniany to dodatkowe, mocne nawilżenie. Rosół to równomierna aplikacja. Olejowanie włosów na sucho - ekspresowe zastosowanie oleju lnianego w pielęgnacji włosów.

Jak nakładać olej lniany

Olej do włosów możecie stosować na całej długości, na skórze głowy lub jedynie konserwując je na długości. W tym ostatnim przypadku olej na włosy nakładajcie ok. 10 cm od nasady. olej lniany pozostawcie na włosach na czas od 20 minut do nawet 12h. Całonocne olejowanie włosów działa genialnie! Jeśli macie tylko kilkadziesiąt minut, po 20 minutach olejowania dołóżcie na włosy ulubioną maskę i pozostawcie na dodatkowe 15-20 minut. Następnie spłuczcie i umyjcie włosy łagodnym szamponem.

Olejowanie włosów - jak często stosować

Olejowanie włosów olejem lnianym można powtarzać nawet dwa razy w tygodniu. Po kilku tygodniach takiej pielęgnacji włosów uzyskacie efekt lśniącej, miękkiej, gładkiej tafli. Włosy przestaną się również elektryzować i puszyć, a rozczesywanie ich będzie czystą przyjemnością.

Jak zmyć olej lniany

By olej lniany całkowicie zmył się z włosów, należy je odtłuścić. Szampon nie zawsze potrafi sobie poradzić z tym zadaniem. Najlepszą metodą usuwania oleju z włosów jest emulgowanie odżywką lub maską do włosów, która łączy się z olejem i dzięki obecności łagodnych detergentów pozwala usunąć nadmiar oleju w powierzchni włosa. W efekcie włosy stają się miękkie, sypkie, nieprzeciążone.

Bestseller
drop Tłoczony na świeżo, łagodny w smaku, pozbawiony goryczy
c Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 (ALA) – 56,96 g/100 g
star Korzystna proporcja omega-3 i omega-6 – ok. 3,5:1
hand Przebadany przez zespół Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Olej lniany Olini
Wysokolinolenowy
(1964 opinie)

15,00 zł

Olej lniany do zabezpieczania końcówek

Jeśli macie problem z rozdwajającymi się włosami lub stosujecie stylizację włosów na ciepło (lokówka, suszarka, prostownika), stosujcie olej lniany jako serum do końcówek. Od razu po umyciu włosów wetrzyjcie kroplę oleju w końcówki i nie spłukujcie. Olej lniany wygładzi włosy i zamknie otwarte łuski, co zapobiegnie ich rozdwajaniu.

Olej lniany na skórę głowy

W przypadku wolno rosnących włosów, ich nadmiernego wypadania, warto zastosować wcierkę z oleju lnianego. Wmasujcie kilka kropel oleju dokładnie w skórę głowy i pozostawcie na około 45 minut. Po tym czasie umyjcie włosy jak zwykle. Powtarzajcie taki zabieg 2-3 razy w tygodniu, a zmniejszą się wasze problemy z osłabieniem włosów.

Maseczka odżywcza

Olej lniany może być składnikiem odżywczych maseczek DIY, które pokochają włosy średnioporowate i wysokoporowate. Oto przykład takiej humekantowo-emolientowej maseczki, która nawilża, odbudowuje płaszcz lipidowy i zatrzymuje nawilżenie wewnątrz włosa:

  • Połowa zblendowanego awokado
  • Łyżka oleju lnianego
  • Łyżka miodu
  • Nałóżcie papkę na włosy na 45 min
  • Umyjcie głowę łagodnym szamponem lub zastosujcie odżywkę emulgującą

Olej lniany to także produkty, którym możecie wzbogacić porcję swojej ulubionej, gotowej maseczki. Bezpośrednio przed nałożeniem na włosy dodajcie do niej łyżeczkę oleju lnianego.

Dbamy o Twoją prywatność
Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony oraz pomagają nam zapamiętać Twoje ustawienia i dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Wykorzystujemy je również do mierzenia ruchu i analizowania sposobu korzystania z naszej strony internetowej. Możesz zaakceptować wykorzystanie przez nas wszystkich tych plików, odmówić ich używania (z wyjątkiem niezbędnych) lub dostosować użycie plików do swoich preferencji, wybierając opcję "Dostosuj zgody".

Szczegóły o używanych przez nas plikach cookie oraz zasadach przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.