• Tłoczony zawsze na świeżo
  Oleje Olini tłoczymy zawsze na świeżo, na zamówienie – nie stoją na półce czekając na zakup – dzięki temu zachowują maksimum zdrowych właściwości i smaku.
 • Bezpieczna dostawa
  Oleje wysyłamy w ciemnych butelkach, w styropianowych opakowaniach, w bezpiecznej temperaturze i chroniąc przed światłem.
 • Hand made with
  Jesteśmy małą rodzinną firmą, wszystko robimy sami, ręcznie, dbając o jakość każdej butelki oleju.

Olej lniany – sposób na zdrowie i urodę

Olej tłoczony z siemienia lnianego jest bogaty w składniki odżywcze, dzięki czemu stał się niemal obowiązkowym elementem zdrowej diety, a także składnikiem naturalnych kosmetyków.

Pełnowartościowy olej lniany jest tłoczony wyłącznie na zimno i tak też powinno się go spożywać. Dzięki temu zachowuje on swoje właściwości. Temperatura tłoczenia nie może przekraczać 40°C, a sam olej powinien być przechowywany w lodówce. Wysokiej jakości olej lniany to olej nierafinowany, wysokooleinowy i naturalny.

Sposób na zdrowe serce

Choroby układu krążenia należą do najczęstszych przyczyn zgonów w krajach rozwiniętych. Dlatego tak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Olej lniany skutecznie pomaga obniżać ryzyko wystąpienia różnych chorób związanych z układem sercowo-naczyniowym. Zawdzięcza to przede wszystkim kwasom tłuszczowym wielonienasyconym z rodziny omega-3 i omega-6. Odpowiednia proporcja tych substancji pomaga zredukować poziom szkodliwego cholesterolu LDL we krwi, a także podwyższa ilość korzystnego cholesterolu HDL, który wspomaga usuwanie z naczyń krwionośnych złogów miażdżycowych.

zdjecie 1

Dzięki swojemu działaniu olej lniany skutecznie przeciwdziała rozwojowi miażdżycy, udarom, zawałom serca i nadciśnieniu. Pomaga również regulować rytm serca i poszerzać światło naczyń wieńcowych.

Olej lniany - źródło zdrowia

Pełnowartościowy olej lniany tłoczony na zimno bogaty jest również w witaminę E, która jest naturalnym przeciwutleniaczem. Walcząc zaś z wolnymi rodnikami, które są odpowiedzialne za wiele chorób cywilizacyjnych.

Prozdrowotne właściwości olej lniany zawdzięcza również wysokiej zawartości wspomnianych wyżej kwasów tłuszczowych, nad którymi badania prowadziła niemiecka lekarz Johanna Budwig (nominowana za swoje odkrycia do Nagrody Nobla). Badany przez nią olej lniany wchodzi w skład tzw. pasty budwigowej wykonanej z chudego twarogu. (Olej lniany z twarogiem na raka) Ten niezwykły olej jest też źródłem lignanów, czyli fitoestrogenów działających podobnie do hormonów wytwarzanych przez ludzki organizm. Związek ten może obniżać ryzyko zachorowania na niektóre typy nowotworów, co jest szczególnie ważne dla osób w dojrzałym wieku.

Inne zastosowania oleju lnianego

Dzięki wspieraniu naturalnych mechanizmów obronnych wytwarzanych z siemienia lnianego olej znajduje zastosowanie w leczeniu także innych chorób i dolegliwości, m.in.:

 • hamuje rozwój cukrzycy (zwiększając wrażliwość błon komórkowych na oddziaływanie insuliny),
 • przeciwdziała skutkom meno- i andropauzy (spowalniając osteoporozę, usprawniając metabolizm),
 • usprawnia oczyszczanie organizmu z toksyn,
 • wspomaga odchudzanie oraz walkę z cellulitem.
zdjecie 2

Wchodzący w skład kwasów omega-3, kwas alfa-linolenowy, jest również istotny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Wpływa na sprawność mózgu, a także samopoczucie. Jest też składnikiem wspierającym leczenie chorób neurologicznych.

Olej lniany ma również bardzo korzystne działanie na skórę

Nawilża ją, pomaga walczyć z egzemami i łuszczycą, a także łagodzi stany zapalne. Jest też doskonałym środkiem pielęgnacyjnym na włosy – zapobiega ich wypadaniu, przyspiesza wzrost, wzmacnia wysuszone i łamliwe łodygi. (Olej lniany na włosy – nawilżenie i blask) Dlatego też olej lniany jest nie tylko składnikiem diety, ale wykorzystuje się go do produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów oraz skóry.

Mazurek Pawel

Co mówią o nas klienci?

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Xyz, dodano: 22 lipca 2019 | 08:36
sklep internetowy: Olini.pl
Olaje bardzo dobrze zabezpieczone, dotarły bardzo szybko.
Przeczytaj opinię
Nick: Sławek, dodano: 22 lipca 2019 | 07:50
sklep internetowy: Olini.pl
Procesjonalnie i szybko
Przeczytaj opinię