Jak stosować olejki eteryczne dla dzieci? Sposobów jest dużo i nie potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy ciepło naszego ciała i receptory znajdujące się na naszym ciele.
Olejki eteryczne na skórę dziecka
Olejek pichtowy i olejek tymiankowy po rozpuszczeniu w bazowym oleju migdałowymi można wcierać w klatkę piersiową, a także brzuszek i uda (tam dziecko ma więcej tkanki tłuszczowej, dzięki której składniki olejku przenikają do krwi). Można też stworzyć domowej roboty masełko na bazie oleju kokosowego do nacierania klatki piersiowej.
Relaksujący olejek lawendowy na dobry sen czy wzmacniające olejki jak eteryczny olejek pomarańczowy i olejek z drzewa herbacianego, można wcierać także w spód stopy. Znajduje się tu ponad 7000 zakończeń nerwowych i jedne z największych porów w naszym organizmie. Wystarczy niecałe pół minuty, by przez te pory olejki eteryczne wchłonęły się do organizmu.
Olejki eteryczne w kąpieli dla dzieci
Olejki eteryczne do kąpieli dla dziecka to rozwiązanie lepsze dla starszaków, którzy mniej wychlapują wodę, nie połykają jej i są w stanie zrozumieć ostrzeżenie przed przedostaniem się wody połączonej z olejkiem do oczu.
Przygotowując kąpiel z olejkami dla dzieci, także należy zacząć od połączenia olejku z olejem bazowym (oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej słonecznikowy), by uniknąć podrażnień skóry. Kąpiel to dyfuzja pod wpływem ciepła wody, kontynuowana ciepłem ciała po osuszeniu ciała, założeniu piżamki i zaśnięciu pod kołderką.
Olejek do inhalacji dla dziecka
Olejki do inhalacji dla dzieci można stosować w ceramicznym kominku, dyfuzorze ultradźwiękowym. Stosujcie najmniejszą możliwą ilość i stosujcie się do zaleceń dotyczących wieku dzieci, a także tych wydanych przez lekarza.
Warto sprawdzić, czy któreś z Waszych domowych urządzeń, nie posiada przypadkiem funkcji dyfuzora - miewają je odkurzacze wodne i nawilżacze powietrza. Informacje na ten temat znajdziecie w instrukcji lub na stronie producenta.