ALERGIA? 🤧 Nie w tym roku! Sięgnij po Olej z czarnuszki!
Tłoczony zawsze na zimno
Bezpieczna dostawa od 7,49 zł
Darmowa dostawa od 199 zł
Świeże oleje z rodzinnej olejarni
media_article_720

Syrop z sosny dla dzieci - od kiedy, dawkowanie

Zuzanna Adamkiewicz-Kiwer
18 cze 2023

Czy syrop z pędów sosny jest bezpieczny dla dzieci? Jeśli tak, od jakiego wieku? Czy syrop z sosny dla rocznego dziecka to dobry pomysł? Kierujecie do nas naprawdę sporo pytań, które odnoszą się do tego czy, kiedy i od jakiego wieku wprowadzać syrop z pędów sosny dzieciom. Temu tematowi poświęcamy oddzielny wpis, ponieważ syrop sosnowy stanowi jeden w produktów należących do rodziny zdrowych produktów Olini. 

Od jakiego wieku syrop z pędów sosny dla dzieci?

Syrop sosnowy na kaszel dla dzieci to sprawdzony przez zwolenników medycyny naturalnej, ale też naukowców, sposób na powrót do zdrowia.

Czy syrop z pędów sosny może być stosowany u dzieci? Tak, ale nie u niemowląt. Z wprowadzeniem tego produktu warto zaczekać, aż maluch ukończy 12. miesiąc życia. Syrop z sosny dla rocznego dziecka to produkt bezpieczny. Warto jednak zawsze skonsultować się z lekarzem przed podaniem jakichkolwiek suplementów lub naturalnych preparatów dzieciom, aby upewnić się, że są odpowiednie dla ich wieku i stanu zdrowia.

  • Syrop z pędów sosny dla dzieci od jakiego wieku: od 12. miesiąca życia
-20%
Bestseller
steam O zapachu lasu
heart Dla całej rodziny
hand Odrobina słodyczy w codziennej diecie
Syrop z pędów sosny Olini
Miodowo-ziołowy smak dla całej rodziny
(124 opinie)

62,90 zł

Syrop sosnowy dla dzieci — od kiedy?

Syrop z pędów sosny robi się zwykle wiosną lub wczesnym latem. To najlepszy czas na zbieranie świeżych pędów, bo drzewa są w pełnym rozkwicie. Syrop z sosny przyda się w okresie jesiennych i zimowych infekcji, kiedy maluchom często dokucza uciążliwy katar, a spływanie wydzieliny kończy się pokasływaniem. 

Syrop z sosny ma działanie wykrztuśne. Pomaga w rozrzedzeniu wydzieliny i łagodnym pozbyciu się śluzu z dróg oddechowych. Składniki zawarte w pędach sosny, takie jak olejki eteryczne, mogą też działać rozkurczowo na mięśnie oskrzeli, ułatwiając odkrztuszanie i ułatwiając oddychanie.

Sosna zawiera także flawonoidy i antocyjany. To składniki, które wykazują działanie przeciwzapalne i antybakteryjne co dodatkowo wzmacnia działanie syropu z sosny na łagodzenie stanów zapalnych w organizmie, w tym w obrębie dróg oddechowych.

Mówi się także, że dzięki antyoksydantom i witaminie C, syrop z sosny dla dzieci wzmacnia ogólną, naturalną odporność organizmu. Jego stosowanie pozwala szybciej wrócić do przedszkola, cieszyć się towarzystwem rówieśników i codziennymi aktywnościami. 

Jakie dawkowanie syropu z sosny dla dzieci?

Dawkowanie syropu z sosny dla dzieci zależy nie tylko od wieku, ale też wagi i zaleceń lekarza, z którym zawsze warto się skonsultować przed podaniem syropu dziecku. Poniżej przedstawiamy Wam ogólne wytyczne dotyczące dawkowania syropów z sosny dla dzieci:

  • Syrop sosny dla dzieci w wieku 1-2 lat: Zazwyczaj zaleca się podawanie 2,5-5 ml syropu dwa razy dziennie. Jeśli Twój maluch jest w siatce centylowej poniżej 3. centyla, może to oznaczać, że ma mniejszą wagę i organizm może być bardziej wrażliwy na składniki aktywne w syropie.
  • Syrop z sosny dla dwulatka, trzylatka, pięciolatka: Zazwyczaj zaleca się podawanie 5-10 ml syropu dwa razy dziennie.
  • Dla dzieci w wieku powyżej 6 lat: Zazwyczaj zaleca się podawanie 10 ml syropu dwa razy dziennie.

Jak podawać syrop z sosny dziecku?

Syrop z sosny można podawać z łyżeczki lub miarki do syropu, podając dziecku do popicia wodę lub ulubiony napój (sok, lemoniadę). Jeśli chodzi o naturalny syrop z pędów sosny, taki bez dodatku alkoholu i innych składników poza wyciągiem z sosny i cukrem, można rozważyć także rozpuszczanie syropu w wodzie z odrobiną miodu lub cytryny — w ten sposób uzyskacie smaczną, sosnową lemoniadę. Jeśli Twoje dziecko lubi pić herbatę, możesz dodać syrop z sosny do schłodzonej porcji ciepłego naparu. Wybierz herbatę o delikatnym smaku, która dobrze skomponuje się z aromatem sosny.

Co ciekawe, syrop z sosny może stać się także składnikiem potraw dla dzieci, m.in. deserów. Możesz dodać go do jogurtu, owsianki, naleśników, smoothie.

Syrop z sosny dla niemowlaka

Syrop sosnowy na kaszel dla dzieci to dobry pomysł, jednak pamiętajmy, że muszą ukończyć one 12. miesiąc życia. Syrop z pędów sosny dla niemowlaka nie będzie najlepszym wyborem, bo nie ma badań naukowych, które potwierdzałyby jego bezpieczeństwo w tej grupie wiekowej. 

Warto zauważyć, że w składzie aptecznych syropów z sosny często pojawia się alkohol. Domowej roboty syropy, jak ten, który znajdziecie w rodzinnej olejarni Olini są wolne od alkoholu i konserwantów, a więc bezpieczne od znacznie wcześniejszego wieku niż ich apteczne odpowiedniki. Działanie syropu z sosny może się znacznie różnić w zależności od składu i jakości produktu. 

Ważne jest również, abyście pamiętali, że syrop z sosny nie zastępuje wizyty u lekarza i nie powinien być stosowany jako jedyne leczenie kaszlu u dzieci. Jeśli macie jakiekolwiek obawy dotyczące zdrowia, zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania syropu z sosny.

Dbamy o Twoją prywatność
Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony oraz pomagają nam zapamiętać Twoje ustawienia i dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Wykorzystujemy je również do mierzenia ruchu i analizowania sposobu korzystania z naszej strony internetowej. Możesz zaakceptować wykorzystanie przez nas wszystkich tych plików, odmówić ich używania (z wyjątkiem niezbędnych) lub dostosować użycie plików do swoich preferencji, wybierając opcję "Dostosuj zgody".

Szczegóły o używanych przez nas plikach cookie oraz zasadach przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.