
Ożywienie – mydło peelingujące z czarnuszką
39,90 zł
Ożywienie – naturalne mydło peelingujące
Połącz przyjemność z pielęgnacją! Ożywienie – jedyne mydło peelingujące Olini – zamieni każdą Twoją kąpiel w domowe SPA! Myjąc się nim, możesz wykonać masaż całego ciała, rozgrzać się i rozbudzić (co przyda się, jeśli właśnie wstajesz albo idziesz na imprezę).
Dlaczego warto wybrać naturalne mydło peelingujące od Olini?
- prosta formuła – jego bazą są tłoczone na zimno oleje, a dodatkiem – makuch z czarnuszki
- czysta natura – jest wolne od: sztucznych barwników, zapachów, detergentów (SLS, SLES), konserwantów, parabenów, alergenów
- zero waste – do jego zrobienia wykorzystujemy to, co mamy w olejarni
- handmade – robimy je ręcznie, to produkt rzemieślniczy – nie ma dwóch identycznych sztuk
- wegańskie – nie zawiera odzwierzęcych składników i nie było testowane na zwierzętach
- ekologia – to o jedną plastikową butelkę mniej w Twojej łazience
Mydło z czarnuszką – właściwości
Czy wiesz, że Ożywienie powstało dzięki Eli, naszej rzemieślniczce?
Chciała zrobić mydło peelingujące i zero waste – ze składników z naszej olejarni. Do tego miało być czarne, jednak tylko dzięki roślinnym dodatkom. Znalazła doskonałe rozwiązanie – makuch, który zostaje po tłoczeniu naszego Oleju z czarnuszki z tymochinonem! Sprawdził się on nie tylko jako peeling, ale i barwnik. Dzięki niemu mydło z czarnuszką jest ciemne i nakrapiane.
Nasze mydło z czarnuszki właściwości zawdzięcza 3 tłoczonym na zimno olejom: kokosowym i ze słodkich migdałów Olini oraz oliwie z oliwek. Zachowuje je dzięki metodzie produkcji mydeł na zimno.
Po pierwszych testach Ożywienia Ela powiedziała: „Fajnie złuszcza martwy naskórek i masuje się nim lepiej, niż gąbką do masażu”.
Mydło peelingujące dla dzieci
Dla dziecięcej skóry, mydło z czarnuszką może być zbyt szorstkie, dlatego mycie nim powinno odbywać się pod opieką dorosłych. Bardziej nadaje się do mycia rąk niż całego ciała. Mamy z Olini potwierdziły, że świetnie usuwa brud z małych rączek i zza paznokci.
Z tego względu na to, że się pieni i ma niejednolitą fakturę, urozmaici maluchom codzienną higienę.

Warto wiedzieć
Ożywienie – mydło peelingujące z czarnuszką - składniki
zmydlone: olej kokosowy, oliwa z oliwek, olej ze słodkich migdałów, a także makuch
Polska
dla osób, które wybierają naturalne oczyszczanie i pielęgnację
można stosować pod opieką dorosłych
delikatny, naturalny – produkt jest nieperfumowany
w zależności od partii może być mniej lub bardziej ciemne; z widocznymi drobinkami
Jeśli boisz się reakcji alergicznej, przed użyciem mydła wykonaj test skórny (nałóż kosmetyk na jej mały obszar). W razie podrażnienia lub uczulenia na którykolwiek ze składników, zaprzestań jego stosowania. Unikaj okolic oczu.
Termin przydatności obecnej partii to 02.01.2026 r.
Mydło przechowuj w suchym, chłodnym i zaciemnionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Po użyciu odłóż na mydelniczkę z otworami lub sitkiem, aby mogło dokładnie wyschnąć, nie trzymaj go w wodzie. Dzięki temu posłuży Ci dłużej i zużyjesz je do ostatniej cząstki.
Jak na wszystkich mydłach robionych na zimno, na swoim mydle możesz zaobserwować tak zwany „popiół”. To naturalny biały nalot, który znika po pierwszym jego użyciu.
pH 9, lekko zasadowy odczyn, wynika z tradycyjnego wytwarzania mydeł metodą na zimno
Sodium Cocos Nucifera Oil, Sodium Olea Europaea Fruit Oil, Nigella Sativa Seed Powder, Sodium Hydroxide, Sodium Prunus Amygdalus Dulcis Oil
Tylko do użytku zewnętrznego. Unikaj kontaktu z oczami. W razie podrażnienia lub uczulenia na którykolwiek ze składników, zaprzestań stosowania.
adres: Strzegomska 49, 58-160 Świebodzice. mail: [email protected]

Jak stosować mydło peelingujące z czarnuszką?
- twarz
- masaż i peeling ciała
- dłonie
- nogi
- paznokcie
- suche pięty
- codzienna pielęgnacja
Nasza wskazówka:
Nie masz balsamu po kąpieli? Nie przejmuj się! Mydło z czarnuszką, dzięki zawartości olejów, zostawia na skórze nietłusty, ochronny film.
Ostrożnie!
Unikaj kontaktu mydła z oczami.
Mydło peelingujące – jak powstaje?
Produkcja mydła Ożywienie – krok po kroku:
- Mieszamy oleje
Oleje wstawiamy do kąpieli wodnej i mieszamy, aż się roztopią i połączą.
- Przygotowujemy roztwór
Wodorotlenek sodu (NaOH) mieszamy z wodą destylowaną (robimy ją sami).
- Łączymy składniki
Ług (roztwór) mieszamy z olejami.
- Wylewamy do formy
Kiedy składniki się połączą, miksturę przelewamy do foremek.
- Dojrzewanie
Mydło musi leżakować przez 3 tygodnie, aby dojrzeć.
Najczęściej zadawane pytania
-
Czy Ożywienie można stosować do mycia włosów?
-
Składniki zawarte w mydle są naturalne, najwyższej jakości i świeże, jednak to produkt o odczynie zasadowym. Oznacza to, że dobrze oczyszcza włosy z zanieczyszczeń, ale nie domyka otwartych łusek. Z tego względu nie testowaliśmy tego mydła na włosach i nie polecamy go do ich mycia.
-
Czy mydło peelingujące można stosować do mycia twarzy?
-
Z powodu makuchu z czarnuszki warto stosować mydło peelingujące ostrożnie w miejscach z delikatniejszą czy trądzikową skórą. Niektóre osoby z naszego zespołu używały Ożywienia do twarzy i uznały to za bardzo przyjemne doświadczenie. Uważamy jednak, że nie wszyscy mogą mieć takie odczucia. Na pewno należy stosować je z uważnością i troską, ze względu na delikatną barierę ochronną skóry twarzy i jej lekko kwaśne pH. Polecamy zacząć nie od bezpośredniego kontaktu mydła z twarzą, ale od zmydlenia go w dłoniach, a następnie umycia jej powstałą pianą (z pominięciem okolic ust i oczu).
-
Czy Ożywienie można stosować do mycia twarzy i włosów?
-
Składniki zawarte w mydle są naturalne, najwyższej jakości, świeże i odżywcze, zarówno dla cery, jak i włosów. Nasze mydła przeznaczone są jednak głównie do pielęgnacji i oczyszczania skóry ciała, ze względu na swoje wyższe, zasadowe pH. Poza tym, z powodu makuchu z czarnuszki warto stosować je ostrożnie w miejscach z delikatniejszą czy trądzikową skórą. Niektóre osoby z naszego zespołu używały Ożywienia do twarzy i uznały to za bardzo przyjemne doświadczenie. Uważamy jednak, że nie wszyscy mogą mieć takie odczucia. Na pewno należy używać go z uważnością i troską, ze względu na delikatną barierę ochronną skóry twarzy i jej lekko kwaśne pH. Polecamy zacząć nie od bezpośredniego kontaktu mydła w twarzą, ale od zmydlenia go w dłoniach a następnie umycia jej powstałą pianą (z pominięciem okolic ust i oczu). Nie testowaliśmy mydła na włosach i nie polecamy go do ich mycia.
5 powodów, dla których warto nam zaufać
Wierzymy, że można jeść zdrowo, naturalnie i smacznie, a produkty tworzyć z troską o ludzi i środowisko.