Jakie właściwości ma olej lniany?
Sprawdź Olej lniany Olini - właściwości, potwierdzone przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
Działanie oleju lnianego wynika z jego bogatego składu. Znajdują się w nim takie substancje, jak:
- kwasy: linolenowy, oleinowy, linolowy, palmitynowy i stearynowy,
- witamina E,
- fitoestrogeny.
Składniki obecne w lnianych wyrobach pomagają utrzymać piękny wygląd włosów, skóry i paznokci. Niektóre z nich hamują także procesy starzenia oraz przeciwdziałają licznym dolegliwościom zdrowotnym. Są to także elementy istotne dla kobiet w ciąży, gdyż wspierają odpowiedni rozwój płodu i redukują ryzyko komplikacji. Szczególne znaczenie mają tu NNKT, czyli Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe.
Regulacja cholesterolu
Podobnie jak Olej z czarnuszki, lniany odpowiednik również pomaga w regulowaniu poziomu cholesterolu. Zbyt wysokie stężenie mogłoby zagrozić dziecku i spowodować uszczerbek na zdrowiu matki. Włączenie produktu i regularne spożywanie oleju lnianego, za zgodą lekarza, do codziennej diety sprawia, że przyszła mama staje się mniej narażona na poważne dolegliwości i może w spokoju wyczekiwać swojego potomka.
Substancje obecne w artykułach lnianych zabezpieczają układ krwionośny i chronią serce przed chorobą wieńcową i zawałem. Obniżają też ryzyko powstawania zatorów i zakrzepów, które mogą częściej pojawiać się w okresie ciąży.
Wsparcie układu nerwowego
Osoby zmagające się z problemami z pamięcią mogą sięgnąć po lniane preparaty w formie płynnej. Wspierają one umiejętność uczenia się nowych rzeczy i poprawiają zdolność do łączenia faktów. Dzieje się tak za sprawą NNKT znajdujących się w oleju.
Źródło kwasów omega-3
Obecność kwasów omega-3 to jeden z najważniejszych powodów, dla którego z lnianego produktu korzystają panie w ciąży. To właśnie te substancje determinują prawidłowy rozwój mózgu oraz wzroku u płodu. Przechodzą do organizmu dziecka wraz z mlekiem matki, dzięki czemu otrzymuje ono niezbędne dla niego składniki. Są istotne również po urodzeniu — wpływają na stan intelektualny malucha, a także na jego koordynację ruchową i zdolność do skupiania uwagi. Znajdziesz je zarówno w lnie, jak i czarnuszce.
Ochrona wątroby
Płynna forma lnu tworzy barierę zabezpieczającą wątrobę. Regularne spożywanie oleju lnianego chroni ją przed uszkodzeniami, a dodatkowo wspiera proces regeneracji. Przyszłe mamy mogą sięgnąć po lniany wyrób, by zachować zdrowie i dobre samopoczucie przez cały okres, kiedy będą przy nadziei.
Olej lniany na zaparcia
Olej lniany na zaparcia, nudności i biegunki? Jak najbardziej! Te dolegliwości często występują u kobiet w ciąży. Aby pozbyć się przykrych objawów, możesz sięgnąć po Olej lniany. Podobnie jak płynna wersja czarnuszki, olej wspomaga trawienie i pozwala usunąć zalegające resztki pożywienia. Świetnie sprawdza się również podczas wzdęć i bólów brzucha.