- Olejek rycynowy na włosy - dlaczego jest tak popularny?
- Olejek rycynowy na włosy - właściwości i cenne składniki
- Olejek rycynowy na włosy - jak stosować, by cieszyć się pięknymi włosami
- Olejek rycynowy na włosy wysokoporowate
- Olejek rycynowy efekty włosy niskoporowate i średnioporowate
- Olejek rycynowy na włosy przed i po myciu
- Olej rycynowy na skórę głowy
- Olejek rycynowy na łupież
- Olej rycynowy na porost włosów
- Olejek rycynowy efekt - włosy pełne blasku i zdrowia
- Olejek rycynowy na rzęsy i brwi - dlaczego warto?
- Olejek rycynowy, jaki wybrać, by miał najwięcej właściwości?
Olejek rycynowy na włosy - dlaczego jest tak popularny?
Włosy wzmocnione od cebulek po same końce, bardziej sprężyste i błyszczące, poddające się modelowaniu — oto efekty stosowania olejku rycynowego na włosy, za które szeroko zachwalany jest w Internecie. Trzeba przyznać, że jest to olej bardzo bogaty, ponieważ w każdej buteleczce znajduje się wiele cennych dla kondycji włosów składników.
Olejek rycynowy na włosy - właściwości i cenne składniki
- Nienasycone kwasy tłuszczowe — omega-3 i omega-6 w świetnej proporcji dla włosów niskoporowatych i średnioporowatych.
- Witamina E — jeden z najskuteczniejszych, naturalnych antyoksydantów, skutecznych także w kosmetyce. Najwięcej witaminy E znajdziecie właśnie w pestkach i nasionach owoców. Olej kosmetyczny z rącznika pospolitego będzie więc ich świetnym źródłem.
- Kwasu rycynolowy — wspomaga mikrokrążenie krwi, dzięki czemu olejek rycynowy do pielęgnacji skóry głowy to świetny wybór. Ten sam kwas wykazuje działanie antybakteryjne i regulujące ph skóry. Będzie świetny na przetłuszczanie i we wszystkich problemach skórnych!
Olejek rycynowy na włosy - jak stosować, by cieszyć się pięknymi włosami
Olejek rycynowy ma bardzo gęstą konsystencję. To tylko jeden z powodów, aby stosować go w rozcieńczonej formie, mieszając pół na pół z innym, dopasowanym do typu włosów, olejem. Olejek rozcieńczony w olejku ze słodkich migdałów, oliwie z oliwek czy oleju słonecznikowym uzyska konsystencję znacznie bardziej praktyczną przy nakładaniu na włosy. Upłynniona konsystencja oznacza mniej problemów z aplikacją, ale też mnie mechanicznego tarcia, które może być dla włosów niedobre.
Rozcieńczanie olejku rycynowego zalecane jest także przez kosmetologów z innego powodu. Olejek rycynowy hamuje skłonność włosów i skóry głowy do przetłuszczania się. Przy stężeniu większym niż 50% olejku rycynowego w kosmetyku do włosów normalnych lub suchych ten normalizujący efekt może przejść w dodatkowe przesuszenie.
Olejek rycynowy na włosy wysokoporowate
Olejku rycynowego nie poleca się do włosów wysokoporowatych, na których czasem przynosi efekt odwrotny do zamierzonego - zamiast nawilżać, wysusza.
Olejek rycynowy efekty włosy niskoporowate i średnioporowate
Jeśli z zastosowaniem olejku rycynowego chcecie poprawić kondycję włosów niskoporowatych, wymieszajcie go pół na pół z rozpuszczonym olejem kokosowym. Dobrym miksem dla włosów średnioporowatych będzie połączenie z olejem słonecznikowym, migdałowym, lub innym dopasowanym do porowatości włosów.
Olejek rycynowy na włosy przed i po myciu
Olej rycynowy po połączeniu z innymi olejami nadaje się do olejowania włosów metodą na mokro i na sucho. Możecie nakładać go na czas od 20 do 40 minut w postaci ekspresowej odżywki bądź nawet na całą noc.
Jeśli planujecie pozostawić olej rycynowy na włosach do rana, załóżcie czepek i zabezpieczcie pościel przed zniszczeniem.
Zmywanie oleju rycynowego powinno odbywać się dwuetapowo. Najpierw szamponem bez SLS, a następnie za pomocą odżywki bez silikonów. Taką odżywkę należy rozprowadzić na całej długości włosów, pozostawić na kilka minut, w których trakcie idealnie połączy się ona z olejem, a następnie zmyć. Zmywanie odżywką nazywane jest emulgowaniem oleju i stanowi najlepszą receptę na sypkie, idealnie nawilżone włosy po zabiegu olejowania.
Gdy włosy wyschną, nie używaj olejku rycynowego do nawilżania końcówek! Także i w tym przypadku normalizujące właściwości tego olejku mogą doprowadzić do przesuszenia.
Olej rycynowy na skórę głowy
Olej rycynowy na skórę głowy to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza jeśli wahania hormonalne czy mocno wysuszające kosmetyki doprowadziły Was do sytuacji, kiedy swędzenie, podrażnienia czy wypadanie włosów nie dają żyć.
Olejek rycynowy na łupież
Jak stosować olejek rycynowy na włosy, by pozbyć się łupieżu? Olej rycynowy może zadziałać skutecznie na bakterie powodujące łupież i regulację wydzielania sebum. Dodatkowo mówi się, że jego składniki mogą zahamować toczące się na powierzchni skóry stany zapalne. Nawilżenie, które przyniesie obecność witamin i NNKT będzie nieocenionym wsparcie w procesie wychodzenia z problemu łuszczącej się skóry głowy.
Świetnym olejkiem do wymieszania pół na pół z olejkiem rycynowym w kosmetycznej terapii łupieżu, będzie olej z czarnuszki!
Zapewni on dodatkową dawkę składników przeciwbakteryjnych, których obecność potwierdzona jest naukowo! Olej z czarnuszki Olini został przez Łódzki Uniwersytet Medyczny sprawdzony na wszystkie strony. Zawartość antybakteryjnego tymochinonu w oleju z czarnuszki Olini, naukowcy określili jako wysoką i skuteczną w problemach zdrowotnych.
Olej rycynowy na porost włosów
Jak stosować olejek rycynowy na włosy by rosły szybciej? W trakcie olejowania skóry kosmetykiem z dodatkiem oleju rycynowego dochodzi do wzmocnienia mikrokrążenia. Wszystkie cenne składniki, wydobyte z rącznika pospolitego poprzez tłoczenie na zimno, działają wtedy ze wzmocnioną siłą! Zdrowa, odżywiona skóra głowy to silniejsze cebulki włosów i szybszy wzrost. Także i w tym przypadku polecamy Wam połączenie olejku rycynowego z olejem z czarnuszki, która także polecana jest przez trychologów w leczeniu łysienia o różnych podłożu (także ze względu na potwierdzoną badaniami obecność tymochinonu).
Olej rycynowy na skórę głowy można nakładać po oczyszczeniu jej delikatnym szamponem. Tak, jak w przypadku olejowania włosów, zaczynamy od uzyskania odpowiedniej konsystencji i stężenia (50%). Następnie nabieramy olej na końcówki palców i wykonujemy delikatny masaż skalpu. Do masażu sprawdzają się także specjalne masażery z kulkami, dostępne w drogeriach na dziale z przyborami do włosów. Precyzyjne nakładanie może także ułatwić zastosowanie strzykawki do leków, za pomocą której olej trafi bezpośrednio w kolejne miejsca na skórze głowy. Zmywanie oleju ze skóry głowy może odbyć się poprzez dwukrotne umycie szamponem bez SLS lub zastosowanie odżywki do skalpu.
Olejek rycynowy efekt - włosy pełne blasku i zdrowia
Wspominaliśmy już o wzmocnieniu, odżywieniu, nabłyszczeniu i nawilżeniu. Olej rycynowy na włosy przynosi jednak jeszcze jeden efekt, o którym muszą wiedzieć zwłaszcza osoby o włosach w kolorze blond i innych, jaśniejszych odcieniach.
Olej rycynowy posiada właściwości przyciemniające włosy.
Nie jest to przyciemnienie tak silne, jak w przypadku henny, czy ziół takich jak indigo, ale to efekt, który istnieje. W zależności od porowatości włosów stosowanie olejku rycynowego może powodować różne efekty w zmianie koloru jasnych włosów.
Olejek rycynowy na rzęsy i brwi - dlaczego warto?
Przyciemniające właściwości olejku rycynowego doceniane są, szczególnie gdy idzie o pielęgnację brwi i rzęs. Ciemniejsza oprawa oka dodaje spojrzeniu wyrazu — właśnie dlatego używamy tuszu do rzęs i pomad do brwi! Efekt naturalnego przyciemnienia włosków, a także ich wzmocnienia i zagęszczenia możliwy jest dzięki codziennemu stosowaniu olejku rycynowego na noc.
Nakładany za pomocą szczoteczki lub patyczka higienicznego olej można pozostawić na całą noc i dokładnie zmyć rano. Efekty powinny być widoczne już po około 2 tygodniach regularnego stosowania. W trakcie używania olejku rycynowego w nierozcieńczonej postaci, w okolicy oczu, należy czujnie obserwować swoje ciało, by reagować w przypadku reakcji alergicznych.
Olejek rycynowy, jaki wybrać, by miał najwięcej właściwości?
Świetny wpływ olejku rycynowego na włosy gwarantują składniki zamknięte w nasionach rącznika pospolitego. Dlatego tak ważne jest, by wydobywać je z troską i w warunkach ochronnych. W Olini zawsze stawiamy na tradycyjne, rzemieślnicze metody tłoczenia na zimno, czyli w temperaturze max. do 40 stopni. Niższa temperatura, brak oczyszczania, filtrowania, rafinowania pozwalają nam dosłownie wycisnąć z natury to, co najlepsze.
By dbać o to bogactwo, także w procesie przetrzymywanie produktu, zamykamy olej rycynowy w ciemne, chroniące przed światłem szkło. Szklana pipetka stanowi natomiast sposób, by do wnętrza butelki nie przedostawały się zarazki z zewnątrz. Na etykiecie przeczytasz o tym, jak przechowywać butelkę z olejkiem rycynowym, by utrzymać jego świeżość i skuteczność w pielęgnacji włosów i skóry głowy.
ZOBACZ TAKŻE: Olej rycynowy na rzęsy
ZOBACZ TAKŻE: Olej rycynowy na twarz